Dwudziestka półfinalistów konkursu „Człowiek bez barier” wybrana! Od głosów internautów zależy teraz, kto z nich zdobędzie Nagrodę Publiczności. Na swoich faworytów można głosować do 5 listopada br. na portalu Niepelnosprawni.pl.

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji już po raz 15. Jego celem jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Nagroda Publiczności jest wręczana od 2011 roku. Otrzymuje ją kandydat, który otrzyma najwięcej głosów w internetowej ankiecie na portalu niepelnosprawni.pl. Głosować można na jednego z 20. półfinalistów wybranych przez Kapitułę Konkursu. Należy w tym celu podać swój e-mail i kliknąć link w wysłanej na ten adres wiadomości.

W roku 2016 w plebiscycie internautów zwyciężył Bawer Aondo-Akaa, krakowski działacz społeczny i doktor teologii z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Zdobył aż 8975 głosów czytelników portalu.

Laureata głosowania publiczności,  a także zdobywcę nagrody głównej – tytułu „Człowieka bez barier 2017”, poznamy 4 grudnia 2017 roku o godzinie 15.00 podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Pełna lista 20 półfinalistów:

 1. Judyta Bork
 2. Paweł Borowiecki
 3. Mateusz Borowski
 4. Bogumiła Czerniawska
 5. Paweł Giełazis
 6. Rafał Jankowski
 7. Andrzej Łukasik
 8. Patrycja Malinowska
 9. Jolanta Markiewicz
 10. Rafał Mikołajczyk
 11. Paweł Parus
 12. Jadwiga Rogacka
 13. Joanna Rogozińska
 14. Bartłomiej Skrzyński
 15. Przemysław Sobieszczuk
 16. Vlodi Tafel
 17. Małgorzata Tokarska
 18. Adam Wala
 19. Rafał Wilk
 20. Elżbieta Wojdyła

Partnerami głównymi konkursu są Fundacja PZU i Fundacja Orange.

Partnerem konkursu jest Fundacja PKO Bank Polski, Poczta Polska, Coloplast, Popharma, Votum SA, Kręgliccy Restauracje i Catering.

Patronat medialny: TVP 2, Program 1 Polskie Radio i portal Niepelnosprawni.pl

Konkurs współfinansowany jest ze środków PFRON

Przejdź na górę strony