Już w najbliższą sobotę, 18 listopada w Arenie Ursynów w Warszawie 22. Wielka Gala Integracji. Gwiazdami wieczoru będą: zespół Pectus, perkusista Vlodi Tafel, piosenkarz Roman Roczeń, DJ Bartek „MesBrutah” Dzienkiewicz oraz stand-uper Jacek Noch. Akredytacje dziennikarskie będą prowadzone w dniach 14-17.11.2017 r.

Tegoroczną Galę poprowadzą prezenterzy Monika Zamachowska i Michał Olszański oraz Piotr Pawłowski – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Największe w Polsce święto osób z niepełnosprawnością odbędzie się już po raz 22. To także liczba atomowa tytanu – pierwiastka, którego nazwa niesie za sobą szereg skojarzeń związanych z pracą, trudem i niezwykłą determinacją. W życiu osób z niepełnosprawnością pierwiastek tytanicznej pracy jest obecny w każdej codziennej czynności. Ten wysiłek organizatorzy chcą zaakcentować i uhonorować podczas tegorocznej Gali.

Osoby z niepełnosprawnością włączyły się także w organizację Gali. Obsługą sceny i zaplecza zajmą się pracownicy Klubokawiarni Pożyteczna. Artystów i prowadzących uczesze Tomasz Karcz, urodzony bez dłoni stylista, który zajmuje się także charakteryzacją filmową i choreografią pokazową. Za ich makijaż odpowiedzialna będzie Marzena Bartosz, poruszająca się na wózku specjalistka od wizażu, zarówno codziennego, jak i artystycznego.

Na scenę zostaną zaproszone osoby, które przełamują codzienne bariery i udowadniają,
że niepełnosprawność nie musi stawać na przeszkodzie do realizacji marzeń. Wśród zaproszonych gości znalazły się osoby, które swoją postawą mogą być inspiracją dla osób z niepełnosprawnością i działają na rzecz tego liczącego ponad 5 milionów osób środowiska. Podczas Gali zostaną również wręczone Medale Przyjaciel Integracji, przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności swojego przedsiębiorstwa. Swoje rozstrzygnięcia będą też miały konkursy „Aplikacje bez barier”, „Serwis www bez barier” oraz „Warszawska Inwestycja bez barier” organizowane w ramach wspólnego projektu Integracji i m.st. Warszawy.

Wielka Gala Integracji to największe tego typu wydarzenie w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Bierze w nim udział około 2,5 tysiąca osób.

Honorowy patronat nad Galą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

 

Data: 18 listopada 2017 r. (sobota), godz. 17:00, (wstęp od godz. 16:00 po akredytacji)

Miejsce: Arena Ursynów Warszawa, ul. Pileckiego 122 (obiekt dostępny dla osób
z niepełnosprawnością)

Wielka Gala Integracji transmitowana będzie na żywo na portalu www.niepelnosprawni.pl.

Akredytacje przyjmujemy w dniach 14-17.11.2017 r.

Więcej informacji:
Jacek Czerwiński
tel.: 505 602 947
e-mail: jacek.czerwinski@integracja.org

Wielka Gala Integracji nie odbyłaby się bez Partnerów:

partnerzy Wielkiej Gali Integracji, opis alternatywny znajduje się pod grafikąPartnerzy instytucjonalni: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd m.st. Warszawy
Partnerzy strategiczni: Siemens, Fundacja PKO BP, MetLife, Peugeot, PKP Intercity
Partnerzy: P.P. „Porty Lotnicze”, Poczta Polska, Coloplast, GP Batteries, Polpharma, Grupa Hotelowa Orbis
Współpraca: Koalicja Prezesi-Wolontariusze, Dr. Gerard, Falck, La Grappa
Patronat medialny: Telewizja Polska, Polskie Radio Jedynka, nienieodpowiedzialni.pl, niepelnosprawni.pl

Przejdź na górę strony