Razem wybierzmy osobę z niepełnosprawnością, która jest aktywna, bezinteresownie pomaga innym, a jej życie oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania dla innych. Na zgłoszenia kandydatów do konkursu „Człowiek bez barier 2017” czekamy do 1 października 2017 roku.

Konkurs Człowiek bez barier jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji już po raz 15. Jego celem jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Z okazji jubileuszowej edycji konkursu laureaci z poprzednich lat wybiorą także Człowieka bez barier 15-lecia. Już po raz drugi będziemy też wybierać osoby z niepełnosprawnością aktywnie działające w sieci. Wybierając Osobowość internetową chcemy nagrodzić blogera, vlogera, kogoś kto prowadzi ciekawy serwis bądź stworzył aplikację, ułatwiającą życie osobom z niepełnosprawnością. Partnerem tej kategorii jest Fundacja Orange.

W czternastu dotychczasowych konkursach nagrodzono 85 osób. Człowiekiem bez barier 2016 został Grzegorz Płonka. Nagrodę specjalną w Konkursie „Człowiek bez barier 2016“ otrzymała sportsmenka Natalia Partyka. Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali 4 grudnia 2017 roku w Zamku Królewskim.

Zgłoszenie kandydata do Konkursu Człowiek bez barier 2017 jest okazją do odkrycia nieprzeciętnych osób i opowiedzenia o nich światu. Kandydata do konkursu może zgłosić każdy. Zgłoszenia można przesłać pisemnie na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2017”, lub mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org, umieszczając w temacie: Konkurs „Człowiek bez barier 2017”. Formularz dostępny jest na stronie internetowej: www.niepelnosprawni.pl/czlowiekbezbarier. Tam też znajduje się regulamin konkursu.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat Konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: 22 530 65 70 lub mailowo: czlowiekbb@integracja.org.

Partnerami głównymi konkursu są Fundacja PZU i Fundacja Orange.
Partnerem konkursu jest Fundacja PKO Bank Polski.
Patronat medialny: Program 1 Polskie Radio i portal Niepelnosprawni.pl
Konkurs współfinansowany jest ze środków PFRON

Partnerami głównymi konkursu są Fundacja PZU i Fundacja Orange. Partnerem konkursu jest Fundacja PKO Bank Polski. Patronat medialny: Program 1 Polskie Radio i portal Niepelnosprawni.pl Konkurs współfinansowany jest ze środków PFRON


Integracja od ponad 20 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 1997 r. produkuje program telewizyjny, od 2003 r. prowadzi portal www.niepelnosprawni.pl i od dwóch lat www.sprawniwpracy.pl. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.

Więcej informacji:

Monika Okrasa, tel. 505 602 516, e-mail: monika.okrasa@integracja.org
Tomasz Pisarzewski, tel. 505 602 711, e-mail: tomasz.pisarzewski@integracja.org

Przejdź na górę strony