Konkursy technologiczne

Integracja i stołeczny Ratusz organizują konkursy poświęcone nowym technologiom. Zgłoszone w nich projekty ocenia jury z udziałem specjalistów z zakresu dostępności, korzystające ze specjalnych testów przeprowadzanych z udziałem osób z różnymi niepełnosprawnościami. Celem projektu jest dostarczanie praktycznych narzędzi do walki z wykluczeniem cyfrowym.

Mobilnie i bez barier

Logo aplikacje bez barier - przejdź do strony o konkursieW konkursie „Aplikacje bez barier” nagradzani są twórcy aplikacji na urządzenia mobilne, które okażą się w najwyższym stopniu przydatne użytkownikom z różnymi niepełnosprawnościami.

Wyróżniane są też najciekawsze koncepcje aplikacji. Oprócz doświadczonych twórców aplikacji mobilnych uhonorowani są więc także ci początkujący. W 2018 roku konkurs odbył się po raz szósty.

Dostępne serwisy

Logo Serwis www bez barier - przejdź do strony o konkursieW konkursie „Serwis www bez barier” wyróżniane są najciekawsze serwisy internetowe instytucji finansowanych ze środków publicznych.

Wyróżnienie w konkursie otrzymały najlepszy serwis instytucji oraz najlepsza strona wydarzenia lub akcji z zakresu kultury (2014 rok) i edukacji (2015 rok).

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

logo zakochaj się w Warszawie - przejdź do strony miasta