trzy megafony

Masz ciekawe pomysły i trochę wolnego czasu? W internecie potrafisz znaleźć wszystko? Chcesz pomóc przy tworzeniu gazety, portalu lub realizacji materiałów wideo i zdobyć cenne umiejętności? Redakcje portalu Niepelnosprawni.pl, magazynu „Integracja” oraz dział wideo, prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, poszukują wolontariuszki/ wolontariusza. Osoby z niepełnosprawnością szczególnie mile widziane!

Wolontariat jest zwykle ogłaszany z myślą o osobach pełnosprawnych, które pomagają tym mniej sprawnym i innym potrzebującym. Osoby z niepełnosprawnością często nie mogą wziąć udziału w takich inicjatywach, a chciałyby dać coś od siebie innym. Weź udział w pracach redakcji portalu Niepelnosprawni.pl, magazynu „Integracja” lub działu wideo, zostań wolontariuszem i w ten sposób spełniaj się w pomocy potrzebującym!

Portal Niepelnosprawni.pl jest największym i najpopularniejszym w Polsce serwisem internetowym dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin, przyjaciół, pracujących z nimi specjalistów. Miesięcznie portal odwiedza ok. 300 tys. osób. Magazyn „Integracja” jest z kolei wydawany w 30 tys. egzemplarzy, a istnieje już 24. rok. Rocznie w Integracji powstaje też ok. 100 materiałów wideo na różne tematy.

Do wykonania wszystkich tych zadań potrzebny jest ogromny nakład pracy, dlatego każda pomoc będzie nieoceniona – zwłaszcza tych wolontariuszy, którzy chcieliby nam pomagać trochę dłużej.

Kogo szukamy?

Szukamy osób, które miałyby trochę czasu i były gotowe przeznaczyć go na różne działania w charakterze asystenta redakcji. Co może robić taki asystent?

  • Pomagać przy tworzeniu scenariuszy materiałów wideo, w szukaniu bohaterów nagrań, lokacji, a także pomagać w pracy na planie.
  • Wspierać w wyszukiwaniu ciekawych informacji z Polski i ze świata, opracowywać je redakcyjnie, pomagać w aktualizowaniu baz danych portalu, przy korekcie.
  • Pomóc w promocji i dystrybucji magazynu, a także brać udział w drobnych pracach redakcyjnych.

Wolontariat w naszej redakcji to znakomita okazja do zdobycia cennego doświadczenia, nabycia nowych umiejętności, poznania zasad pracy profesjonalnych mediów. To po prostu szansa na robienie czegoś… ciekawego!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres e-mail: redakcja@niepelnosprawni.pl lub na numer telefonu: 519 066 481.

Przejdź na górę strony