Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 25 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Szymon Majewskii i Jerzy Stuhr

W najbliższą sobotę w programie „Misja Integracja” poruszymy temat społecznego zaangażowania gwiazd, które coraz częściej i chętniej wykorzystują swoją sławę i wizerunek do promowania ważnych inicjatyw oraz pomagania potrzebującym. Premiera 2 kwietnia br. o godz. 8:55 w TVP3.

Wszyscy zapewne słyszeli o działaniach charytatywnych hollywoodzkich gwiazd. Na przykład tegoroczny zdobywca Oscara, Leonardo DiCaprio, wspiera inicjatywy ekologiczne tj. ochronę wód morskich, ratowania słoni czy zagrożonych tygrysów. Angelina Jolie i Brad Pitt od lat angażują się w działalność humanitarną na rzecz uchodźców i emigrantów oraz ofiar powodzi i huraganów. Para aktorska nie boi się też występować w obronie kobiet i dzieci, którzy są szczególnie pokrzywdzeni w czasie konfliktów zbrojnych.

Ewa Wojciechowska

A jak wygląda dobroczynność polskich gwiazd? Czy poczynania kolegów zza oceanu są dla nich inspiracją? O tym Piotr Pawłowski porozmawia w najbliższym odcinku programu „Misja Integracja” z Ewą Wojciechowską, dziennikarką, założycielką portalu ewawojciechowska.pl i jurorką Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności.

– Ja myślę, że to jest trend absolutnie wzrastający – powiedziała Ewa Wojciechowska. – W ostatnim czasie obserwuję tyle osób znanych, popularnych, lubianych, które bardzo chętnie się włączają we wszelkie akcje charytatywne i to jest fantastyczne, jak to się zmieniło przez ostatnie lata, to jest w ogóle nieporównywalne. Nasze gwiazdy, celebryci zrozumieli, że ich sława też jest po coś i może być wykorzystana w szczytnym celu – dodała.

Szymon Majewski

W programie pokażemy relację z Balu Charytatywnego Gwiazd Dobroczynności, który jest finałem Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności.

Tego wieczoru uroczyście wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji: Oldze Bończyk, Marcinowi Dorocińskiemu, Szymonowi Majewskiemu, reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn, Arturowi Żmijewskiemu, Irenie Santor i Jerzemu Stuhrowi (Honorowa Gwiazda Dobroczynności) oraz Małgorzacie Kożuchowskiej (Nagroda Specjalna Magazynu SHOW).

– Jeżeli naprawdę chcesz mieć udany dzień, to myślę sobie, że przynajmniej raz w miesiącu, raz na pół roku, raz na rok pomyśl o tym, co możesz dać ze swojej energii komuś innemu – powiedział Szymon Majewski, dziennikarz, satyryk, showman.

– Na pewnym etapie życia chyba każdy człowiek zaczyna mieć taką potrzebę, żeby nie tylko brać od życia dla siebie i dla swoich najbliższych, ale żeby też czymś się w życiu z innymi podzielić, żeby zrobić coś, trochę więcej ponad ten program, który mamy założony na własne życie. Daje to niezwykłą energię, niezwykły power i chyba przywraca albo nadaje życiu nowy sens – stwierdziła Małgorzata Kożuchowska, aktorka.


Zapraszamy do oglądania programu „Misja Integracja” w każdą sobotę o godzinie 8:55 na antenie TVP3. Powtórka w poniedziałek około godz. 15:40.

Po emisji każdy odcinek będzie dostępny na portalu www.niepelnosprawni.pl oraz na stronie INTEGRACJI w zakładce Odcinki programu „Misja Integracja”.

Zachęcamy do korespondencji, proponowania tematów i bohaterów programu, piętnowania absurdów i dzielenia się z nami ciekawostkami. Napisz do nas: program@integracja.org.


TVP3 dostępna jest w sieciach kablowych oraz na platformach satelitarnych na następujących pozycjach:

NC+ – 220, Cyfrowy Polsat – 196, UPC – 320, UPC (dawne ASTER) – 102, VECTRA – 103, Multimedia Polska – 25, TOYA – 13, PETRUS – 114, INEA – 8, Sat Film – 43, PROMAX – 7

Przejdź na górę strony