Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 25 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
zaproszeni goście siedzą na krzesłach w dużej sali. wszyscy są odwróceni bokiem lub tyłem, oglądają filmik z Piotrem Pawłowskim, wyświetlany na ścianie

Po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka jej kapituła przyznała Nagrodę Specjalną, którą pośmiertnie otrzymał Piotr Pawłowski. Tegorocznym laureatem został zaś Tomasz Krzyżak, publicysta dziennika Rzeczpospolita.

Zmarły w zeszłym roku założyciel i prezes Integracji a także  wieloletni redaktor naczelny magazynu „Integracja” oraz portalu niepełnosprawni.pl. został wyróżniony za osobisty hart ducha oraz niezwykłą wyobraźnię społeczną i medialną, która otworzyła oczy wielu Polakom na kwestie integracji i stosunku do osób z niepełnosprawnościami.

Nagrodę odebrała Ewa Pawłowska, wdowa po Piotrze Pawłowskim. Podczas uroczystej Gali podkreśliła, że jej śp. mąż był człowiekiem bardzo otwartym i przyjaznym wobec innych ludzi, ale też bardzo pokornym. Dodała, że skupił wokół siebie wspaniały zespół ludzi zajmujących się wyzwaniami integracji osób pełno- i niepełnosprawnych i ta praca powinna być kontynuowana.

Główną ideą nagrody „Ślad” jest przybliżanie i promowanie osób, których działalność przyczyniła się w szczególny sposób do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu. Honoruje profesjonalizm pracy, ale także postawę życiową. Patronem nagrody jest bp Jan Chrapek (1948–2001), człowiek mediów i przyjaciel środowiska dziennikarskiego.

Przejdź na górę strony