Ewa Pawłowska mówi do mikrofonu, obok niej stoją cztery osoby, w tym m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. W tle czarno-białe zdjęcie Piotra Pawłowskiego

Piotr Pawłowski, założyciel i prezes Integracji, oraz Bartosz Mioduszewski, długoletni prezes Fundacji Aktywizacja, zostali pośmiertnie uhonorowani tytułami „Ambasadora Konwencji 2018”. 25 października 2018 r. w auli Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie odbył się IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Za Niezależnym Życiem”, na który przybyło kilkaset osób z niepełnosprawnością, ich rodzin, przyjaciół, ekspertów oraz osób działających w organizacjach pozarządowych.

Tytuł „Ambasadora Konwencji” przyznawany jest osobom lub instytucjom w celu uhonorowania ich za szczególne dokonania na rzecz: obrony praw i interesów osób z niepełnosprawnościami oraz wdrażania i popularyzowania Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o prawach osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Wyróżnienie zostało ustanowione przez organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Piotr Pawłowski otrzymał to wyróżnienie „za obronę praw i interesów osób z niepełnosprawnościami oraz wdrażanie i popularyzowanie Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o prawach osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Za tworzenie największej platformy informacyjno-komunikacyjnej dla środowiska osób z niepełnosprawnościami, m.in. portalu niepelnosprawni.pl oraz programu „Misja Integracja”. Za nieustanną walkę o prawa osób z niepełnosprawnościami na polu m.in. aktywizacji zawodowej oraz społecznej. Za inicjację programu „Polska Bez Barier”, dzięki któremu codzienne poruszanie się po miastach i instytucjach w Polsce przez osoby z niepełnosprawnościami stało się znacznie prostsze. Za ciągłą motywację do pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz uświadamianie, czym (nie) jest niepełnosprawność”.

W imieniu założyciela i prezesa Integracji wyróżnienie odebrała jego żona Ewa.

Tytuły „Ambasadora Konwencji 2018” otrzymali w tym roku także m.in. protestujący w tym roku w Sejmie Jakub Hartwich i Adrian Glinka, a także radio TokFM.

Przejdź na górę strony