osiem zdjęć: jajko wielkanocne, make-up modelki, strona główna ZUS, wspinaczka, logo dostępnego teatru i filmów, pieniądze 100 zł, logo Polish Business Run, rehabilitujący nogi mężczyzna

Pogodnego, zdrowego i radosnego świętowania!; Podnieść z ruin polską szkołę rehabilitacji; Opiekun niesamodzielnego ojca walczy o świadczenie pielęgnacyjne. Wspiera go Rzecznik Praw Obywatelskich; Będzie praca na poczcie. Prezes PFRON tłumaczy, kiedy i gdzie szukać ofert; Zostań beneficjentem Fundacji Poland Business Run! Te i inne tematy znajdziecie w podsumowaniu drugiego tygodnia kwietnia na portalu Niepelnosprawni.pl.

Szczególnie polecamy

Pogodnego, zdrowego i radosnego świętowania!

Naszym Przyjaciołom i Partnerom przesyłam z okazji Wielkiej Nocy życzenia pogodnego, zdrowego i radosnego świętowania. Wielu radosnych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny. Wiosennego przebudzenia do miłości pełnej odwagi życia i nadziei na twórczą współpracę w życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Piotr Pawłowski wraz z Zespołem Integracji

Podnieść z ruin polską szkołę rehabilitacji

– Zrujnowano wszystko, co w kontekście leczenia osób po urazach rdzenia kręgowego udało się nam osiągnąć – tak kilkadziesiąt ostatnich lat ocenia dr n. med. Marek Krasuski, ortopeda i traumatolog. Odpowiedzią ma być program badania środowiskowego.

Najważniejsze wydarzenia

Opiekun niesamodzielnego ojca walczy o świadczenie pielęgnacyjne. Wspiera go Rzecznik Praw Obywatelskich

Pan Mirosław sprawuje opiekę nad swoim osiemdziesięcioletnim ojcem, który od ośmiu lat ma orzeczoną niepełnosprawność. W zeszłym roku pan Mirosław wystąpił o przyznanie mu z tytułu opieki świadczenia pielęgnacyjnego i otrzymał decyzję odmowną. Powód? Niepełnosprawność ojca pana Mirosława powstała po 25. roku życia. W tej sprawie interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO).

Mocniejszy „Kurs na samodzielność”. Będą dodatkowe pieniądze z PFRON

Dodatkowe 45 mln zł uzyskało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na wsparcie organizacji pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnością – dowiedziała się PAP w resorcie. Pieniądze trafią do PFRON i wesprą prawie 100 tys. osób z niepełnosprawnościami.

Praca

Będzie praca na poczcie. Prezes PFRON tłumaczy, kiedy i gdzie szukać ofert

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali porozumienie z Pocztą Polską w sprawie m.in. zwiększenia w jej placówkach stopnia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Do naszych Centrów Integracja i do portalu trafia wiele pytań od osób zainteresowanych pracą na poczcie. Zapytaliśmy Roberta Kwiatkowskiego, prezesa PFRON, kiedy i gdzie będzie można znaleźć konkretne oferty pracy w placówkach Poczty Polskiej.

Co ma wózek do makijażu?

Pokonała w życiu wiele przeciwności, by dziś z powodzeniem łączyć talent z pracą. Efekty pracy Marzeny Bartosz można było podziwiać podczas 21. Wielkiej Gali Integracji, a także finału Konkursu Miss Polski na Wózku.

Nasze działania

Strona ZUS coraz bardziej przyjazna osobom z niepełnosprawnością. Czuwają nad tym eksperci Integracji

Nadmiar informacji, niezrozumiały język, trudny dostęp do potrzebnych treści i skomplikowany interfejs – to najczęstsze wady serwisów internetowych instytucji publicznych. Do tego dochodzi brak dostępności lub tylko powierzchowne dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnością. O tym, że wcale nie musi tak być, świadczy nowa strona Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kultura

Wraca „Kinoteatr Dostępny v.2.0”! Filmy i teatr z napisami lub audiodeskrypcją na żywo

Widzowie z dysfunkcją wzroku oraz osoby niesłyszące z Poznania po raz kolejny będą mogły brać udział w pokazach filmowych i spektaklach teatralnych z audiodeskrypcją i napisami lub tłumaczeniem na język migowy. Ruszyła kolejna edycja projektu „Kinoteatr Dostępny v.2.0”, realizowanego przez Fundację MILI LUDZIE. Sprawdź, kiedy i jakie filmy będzie można obejrzeć!

Sport

Zostań beneficjentem Fundacji Poland Business Run!

Czy jeden list może odmienić życie? Tak, pod warunkiem, że zostanie wysłany do Fundacji Poland Business Run. Na początku kwietnia ruszył nabór wniosków o udzielenie pomocy finansowej skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową. Aby zostać beneficjentem największego charytatywnego biegu w Polsce, wystarczy tylko wrzucić do skrzynki pocztowej komplet wypełnionych dokumentów. Nie warto zwlekać z decyzją, bo termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 28 kwietnia!

Relacje

Wspinaczka na wysokim poziomie

Niedawno w Tarnowie spotkali się zawodnicy z całego kraju na szóstych już Ogólnopolskich Zawodach we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością. Ponad 250 osobom – zawodnikom i kibicom – towarzyszyły emocje, rozczarowania i radość zwycięstwa. Zobacz galerię z tego wydarzenia!

 

Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

     

Przejdź na górę strony