osiem zdjęć: bankomat, prezes Portów Lotniczych podpisuje porozumienie, zdjęcie ekranu z napisem Grand prix Lider dostępności - Gdynia, paletki tenisa stołowego, Lady Gaga w ekranie laptopa, aktorka Magdalena Zawadzka, minister Rafalska, prof. Uścińska z ZUS

Reforma orzecznictwa. Prezes ZUS dziękuje Czytelnikom portalu!; Co zmieni Europejski Akt o Dostępności?; Książę William i Lady Gaga szczerze o zaburzeniach psychicznych; „Za życiem”: będzie 50 mieszkań chronionych co roku; „Porty Lotnicze” chcą zatrudniać więcej osób z niepełnosprawnością; Wygraj najnowszą książkę popularnej aktorki – Magdaleny Zawadzkiej! Zobacz podsumowanie trzeciego tygodnia kwietnia na portalu Niepelnosprawni.pl!

Szczególnie polecamy

Reforma orzecznictwa. Prezes ZUS dziękuje Czytelnikom portalu!

W marcu zbieraliśmy postulaty Czytelników portalu nt. reformy orzecznictwa. Wysłaliśmy je do osób odpowiedzialnych za opracowanie zmian. Dziś otrzymaliśmy podziękowania od prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS, kierującej pracami, która pisze m.in. że „uwagi i postulaty stanowią bezcenne źródło krytycznego spojrzenia na obecnie funkcjonujący system oraz pomysłów na to, jak należy skonstruować nowy system”.

Co zmieni Europejski Akt o Dostępności?

Komputery, smartfony i telewizory, usługi bankowe, zakupy przez internet – wszystko to ma być dostępne dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Trwają prace nad Europejskim Aktem o Dostępności.

Najważniejsze wydarzenia

Książę William i Lady Gaga szczerze o zaburzeniach psychicznych

To „ok mówić” o swoich problemach psychicznych – zachęcają brytyjski następca tronu książę William i amerykańska wokalistka Lady Gaga w kampanii #oktosay Fundacji Heads Together. Obejrzyj poruszający spot.

„Za życiem”: będzie 50 mieszkań chronionych co roku

– Zakłada się powstawanie 50 mieszkań rocznie dla 500 osób niepełnosprawnych. W tym roku finansowanie na to przedsięwzięcie ma wynieść 12 mln zł – poinformowała podczas briefingu prasowego minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. To element programu „Za życiem”, którego zapisy wejdą w życie już w lipcu 2017 r.

Praca

„Porty Lotnicze” chcą zatrudniać więcej osób z niepełnosprawnością

Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz poprawienie dostępności lotniska dla nich – zakłada zawarte w czwartek, 20 kwietnia, porozumienie między Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nasze działania

Lider Dostępności 2016. Przeżyjmy to jeszcze raz!

W czwartek, 27 kwietnia 2017 r., w Pałacu Prezydenckim poznamy laureatów 2. edycji konkursu „Lider Dostępności”. Z tej okazji przypominamy ubiegłorocznych zwycięzców.

Kultura

Wygraj najnowszą książkę popularnej aktorki – Magdaleny Zawadzkiej!

Powiedzenie „podróże kształcą” ma swój głęboki sens i tego się trzymam – mówi Magdalena Zawadzka, autorka książki „Moje szczęśliwe wyspy”. Aktorka zabiera nas wyprawę – ciekawie, wnikliwie, z dystansem, a przede wszystkim z wrodzonym poczuciem humoru opowiada o tym, co drogie jej sercu. Ale też o tym, co tylko pozornie jest zwyczajne. Weź udział w konkursie i wygraj najnowszą książkę Magdaleny Zawadzkiej!

Sport

Elżbieta Madejska laureatką konkursu Trenerka Roku

Elżbieta Madejska została laureatką 16. edycji konkursu Trenerka Roku, organizowanego przez Komisję Sportu Kobiet PKOl. Pod jej opieką tenisiści stołowi z niepełnosprawnością w igrzyskach paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016 zdobyli osiem medali, w tym dwa złote.

Filmiki tygodnia

Polska wolontariuszka o relacji z głuchoniewidomą Afrykanką

Tyflopedagożka, Marta Bielawska z ramienia Fundacji Usłyszeć Afrykę wyjechała na wolontariat do Ghany, gdzie pracowała w szkole dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej. Szkoliła afrykański personel w zakresie wczesnego wspomagania dzieci z dysfunkcją wzroku, pokazywała jak tworzyć pomoce i materiały, dzięki którym małym dzieciom z problemami wzrokowymi łatwiej jest rozpocząć naukę w szkole. Wolontariuszka opowiada o projekcie „Szkoła pełna dźwięków” oraz pracy z Sylvią Peprah, która była pierwszą głuchoniewidomą maturzystką w Ghanie.

Przepis na sukces: znajdź pracę. Jak? Zobacz

Trójka bohaterów przedstawia swoją drogę do sukcesu – znalezienia pracy, dzięki wsparciu jednego z projektów.

 

Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

     

Przejdź na górę strony