osiem zdjęć: krzesełka, młotek sędziowski, biały królik na trawie, męska dłoń ściskająca pluszowe serce, kobieta idąca po parku, siostra Chmielewska, aktor siedzący na murku, mężczyzna na piasku

Udar, wylew, wypadek. Co z psychiką opiekuna?; Siostra Chmielewska: Nie dla nich, a z nimi; Wiemy, jak będą wyglądać nowe legitymacje. Stopień i symbol – tylko w kodzie QR; Opiekunowie występują do sądu z pozwem zbiorowym ws. różnicy w wysokości świadczeń; „Spedytor”, czyli rekrutacja bez tabu [WIDEO]; Mieszkasz w Warszawie? Weź udział w konkursie! Zgłoś bariery – pomóż sobie i innym! Więcej informacji podsumowujących pierwszy tydzień lipca znajdziecie na portalu Niepelnosprawni.pl.

Szczególnie polecamy

Udar, wylew, wypadek. Co z psychiką opiekuna?

Zdecydowałeś się. Podejmiesz się opieki nad bliską osobą, chorą przewlekle, niesamodzielną. Nie ma innego wyjścia. Nie zostawisz mamy, taty, żony czy męża. Przecież ludzie pomogą… A co, jeśli nie? Gdy z obowiązkami zostaniesz sam?

Siostra Chmielewska: Nie dla nich, a z nimi

„Ja cały czas powtarzam, że aborcja jest zbrodnią, bez względu na sprawność dziecka. Twierdzę, zgodnie z nauką Kościoła, że każdy powinien mieć zagwarantowane prawo do tego, by się urodzić i żyć. Ale powstaje pytanie, co potem. Co wspólnota katolicka robi, aby wspomagać rodzinę z takim dzieckiem? Na ogół nic” – mówi w wywiadzie siostra Małgorzata Chmielewska, która opiekuje się najuboższymi, jest też mamą zastępczą Artura, 30-latka z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem.

Najważniejsze wydarzenia

Wiemy, jak będą wyglądać nowe legitymacje. Stopień i symbol – tylko w kodzie QR

Znane są już dokładne propozycje wyglądu nowych legitymacji osób z niepełnosprawnością. Do 13 lipca br. potrwają konsultacje międzyresortowe, a do 17 lipca – konsultacje publiczne projektu rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w tej sprawie. Nowe legitymacje mają być wydawane od 1 sierpnia 2017 r.

Opiekunowie występują do sądu z pozwem zbiorowym ws. różnicy w wysokości świadczeń

„Opiekunowie osób z niepełnosprawnością są zdeterminowani i występują na drogę sądową w trybie pozwu zbiorowego ws. wypłat przysługujących im świadczeń” – poinformowała w środę, 5 lipca, posłanka PO Magdalena Kochan.

Praca

„Spedytor”, czyli rekrutacja bez tabu [WIDEO]

We współpracy z Fundacją PZU stworzyliśmy filmy instruktażowe przedstawiające trudności i możliwości rynku pracy, skierowane zarówno do kandydatów, jak i pracodawców. Przedstawiamy pierwszy film poświęcony zagadnieniom rekrutacji osób z niepełnosprawnością w mniejszych przedsiębiorstwach.

Weź udział w bezpłatnym szkoleniu z umiejętności miękkich

Intensywne Szkolenie Wyjazdowe z zakresu umiejętności miękkich, organizowane w ramach projektu „Centrum im. Ludwika Braille’a 3 (kontynuacja)”, odbędzie się w dn. 23-28 lipca w Serocku. Szkolenie jest bezpłatne.

Nasze działania

Mieszkasz w Warszawie? Weź udział w konkursie! Zgłoś bariery – pomóż sobie i innym!

Parki, skwery, zieleńce, ogrody – to one w zgiełku miejskiego życia dają możliwość odpoczynku, oddechu, miłego spędzenia czasu i spotkania z naturą. Jednak nie wszyscy mogą cieszyć się nimi w równym stopniu. Dla wielu osób z niepełnosprawnością problemem w korzystaniu z dobrodziejstw zieleni miejskiej są liczne bariery – wysokie krawężniki, niewłaściwa nawierzchnia, źle ustawione śmietniki, brak odpowiedniej informacji. By rozwiązać te problemy w stolicy, Integracja i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zorganizowały konkurs „Zgłoś bariery w zielonych przestrzeniach Warszawy!”. Czekają nagrody!

Kultura

Dzieci chore na nowotwory nakręcą „Alicję w Krainie Czarów”

Podopieczni fundacji „Krwinka” – dzieci z chorobami nowotworowymi – nakręcą własną interpretację „Alicji w Krainie Czarów”. W realizacji filmu pomogą im m.in. reżyser Robert Gliński i medioznawca dr Małgorzata Jakubowska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Sport

Ekstremalny bieg dla osób na wózkach już w weekend!

Wheelmageddon 2017, czyli terenowy wyścig dla osób aktywnych, samodzielnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, odbędzie się już w sobotę, 8 lipca 2017 r. o godz. 10 na terenie Hotelu Nosselia w Nasielsku nieopodal Warszawy.

Relacje

Wciąż aktualne: co trzeba dzisiaj umieć, żeby dostać pracę?

To pytanie zadaliśmy przechodniom warszawskich ulic. Obejrzyjcie nasz materiał, który uzupełniliśmy o dwa zabawne komentarze.

 

Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

     

Przejdź na górę strony