fragmenty ośmiu zdjęć: niebieskie miejsce parkingowe, pkp, okładka książki Chajzerów dwóch, dłoń trzyma inną dłoń, Bartek Skrzyński, Magdalena Bełza-Gajdzica, Marcin Molski, Elizabeth Tkaczuk

Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński: okiem W-skersa; Studia, czyli mierzyć siły na zamiary; Pełnomocnik: karty parkingowe dla kombatantów przejawem dyskryminacji części osób z niepełnosprawnością; Weź udział w akcji kampanii „Widzialni. Pełnosprawni”! Czeka honorarium; Praca w korporacji? To możliwe! [WIDEO]; Nagiąć granice wytrzymałości. Obejrzyj relację z I edycji Wheelmageddonu! Zobacz podsumowanie drugiego tygodnia lipca na portalu Niepelnosprawni.pl!

Szczególnie polecamy

Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński: okiem W-skersa

„38 lat zobowiązuje. Jestem spełniony. Śmigam na wózku z powodu postępującego zaniku mięśni. Nie wiem, kiedy przestanę oddychać, ale wiem… że przeżyłem życie! Z całych sił!” – pisze w bardzo osobistym felietonie Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński.

Studia, czyli mierzyć siły na zamiary

Na jakie wsparcie mogą liczyć na wyższych uczelniach osoby z niepełnosprawnością? Jaki mają do nich stosunek wykładowcy i inni studenci? Jak wybrać dobry kierunek studiów? O tym wszystkim mówi w wywiadzie dr Magdalena Bełza-Gajdzica, pracownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

Najważniejsze wydarzenia

Pełnomocnik: karty parkingowe dla kombatantów przejawem dyskryminacji części osób z niepełnosprawnością

Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, nie jest zwolennikiem przyznania uprawnień do parkowania na „kopertach” kombatantom niezależnie od ich niepełnosprawności. „Takie regulacje prawne mogłyby zostać odebrane jako naruszenie konstytucyjnej zasady równości obywateli wobec prawa i przejaw dyskryminacji osób niepełnosprawnych, którzy legitymując się statusem osoby niepełnosprawnej nie spełniają kryteriów przyznania wskazania uprawniającego do wydania karty parkingowej” – czytamy w przesłanym nam przez ministra piśmie.

„Za życiem”. Co z planowaną opieką wytchnieniową? Ministerstwo odpowiada

Opieka wytchnieniowa, obok mieszkań chronionych i aktywizacji zawodowej opiekunów, miała być jednym z trzech głównych rozwiązań Programu „Za życiem” już od lipca br. Nie znalazła się ona jednak w opublikowanej 30 czerwca 2017 r. ustawie ws. realizacji Programu. Zapytaliśmy więc resort rodziny, kiedy opiekunowie osób z niepełnosprawnością będą mogli z niej skorzystać.

Praca

Weź udział w akcji kampanii „Widzialni. Pełnosprawni”! Czeka honorarium

Zapewnione: transport, posiłek i wynagrodzenie – to oficjalne profity z udziału w akcji prowadzonej w ramach kampanii „Widzialni. Pełnosprawni”. Dodatkowo, a może przede wszystkim, możesz też poznać nowych ludzi, nawiązać kontakty i zderzyć wyobrażenia na swój temat z rzeczywistością.

Nasze działania

Praca w korporacji? To możliwe! [WIDEO]

„Zatrudniaj osoby z niepełnosprawnością w międzynarodowej firmie!” to film instruktażowy, skierowany do pracodawców dużych firm i korporacji, dotyczący rekrutacji osób z niepełnosprawnością. Autorem jest Integracja we współpracy z Fundacją PZU.

Kultura

Konkurs. Wygraj książkę pt. „Chajzerów dwóch”!

To książka o tym, jak dobrze mieć wspaniałą rodzinę, a przede wszystkim rodziców. Jakie to wielkie szczęście. Bo właśnie rodzice kształtują to, jacy jesteśmy, jacy będziemy, wpływają na to, jaki mamy charakter, upodobania, gust, w jakim środowisku się obracamy. Weź udział w konkursie i wygraj książkę pt. „Chajzerów dwóch”!

Sport

Londyn wzywa lekkoatletów

Rekordy, medale, emocje – to wszystko gwarantują Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Zawody odbywać się będą w dniach 14-23 lipca 2017 r. w Londynie. Polskę reprezentuje aż 49 zawodników. Szans medalowych jest mnóstwo.

Relacje

Wheelmageddon: krew, pot i… duma! [GALERIA]

Za nami pierwsza edycja wyścigu dla osób na wózkach – Wheelmageddonu, organizowanego przez Avalon Extreme. Jazda przez gałęzie, błoto, piasek, obok ognia, czołganie się czy rzut kamieniem – to tylko kilka przykładów, z czym zmagało się na trasie Wheelmageddonu 12 mężczyzn i dwie kobiety. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia!

Filmiki tygodnia

Nagiąć granice wytrzymałości. Obejrzyj relację z I edycji Wheelmageddonu!

Wheelmageddon, czyli ekstremalny wyścig z torem przeszkód dla osób na wózkach, to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Zwycięzcą pierwszej edycji Wheelmageddonu został bezkonkurencyjny Szymon Klimza. Jednak wszyscy zawodnicy zasługują na uznanie. Dlaczego? Zobaczcie ich zmagania w relacji z tego wydarzenia!


Autor: Redakcja, fot. Mateusz Różański (1), sxc.hu (2), Wydawnictwo Prószyński i S-ka (3), Piotr Stranisławski (4), arch. pryw. Bartłomieja Skrzyńskiego (5), arch. pryw. Magdaleny Bełzy-Gajdzicy (6), Magdalena Dąbek (7), Avalon Extreme (8)

 

Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

     

Przejdź na górę strony