fragmenty ośmiu zdjęć: lupa, kolorowe długopisy, logo PFRON, stoły i krzesła w bibliotece, ściśkanie dłoni dwóch kobiet, logo trzech konkursów Integracji, segregatory pomarańczowe i cegła

„Za życiem” pod lupą. Co z WTZ-tami?; Udar, wylew, wypadek. Co dalej?; Rząd przyjął program „Wyprawka szkolna”. Zobacz, jakie zmiany obowiązują od września; Aplikuj! PFRON poszukuje pracowników; Weź udział w jednym z trzech konkursów Integracji! Zobacz podsumowanie pierwszego tygodnia sierpnia na portalu Niepelnosprawni.pl.

Szczególnie polecamy

„Za życiem” pod lupą. Co z WTZ-tami?

Dla niektórych osób Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) to „zwykłe przechowalnie”. Dla innych – „najsprawniejszy element polskiego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością”. Należy jednak przyznać, że w niektórych miejscach Polski WTZ-y pełnią rolę jedynej instytucji rehabilitacyjnej. O ich roli i potrzebnych zmianach dyskutowano podczas spotkań w ramach konsultacji Programu „Za życiem”.

Udar, wylew, wypadek. Co dalej?

Wylew, udar, nowotwór, demencja. Jedne choroby rozwijają się etapami, dając czas na „oswojenie się” z nimi. Inne przychodzą nagle. Na krótko, długo albo na zawsze. Cierpi chory, ale i bliscy, którzy się nim opiekują. Podpowiadamy im, co robić.

Najważniejsze wydarzenia

Rząd przyjął program „Wyprawka szkolna”. Zobacz, jakie zmiany obowiązują od września

Rząd przyjął program „Wyprawka szkolna” na nowy rok szkolny 2017/2018. Zgodnie z nim dofinansowanie do zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych otrzymają uczniowie z niepełnosprawnością ze szkół ponadgimnazjalnych.

W Stróżach k. Nowego Sącza powstaje pierwsze w Polsce Narodowe Centrum Autyzmu

Narodowe Centrum Autyzmu dla dzieci i dorosłych jest inicjatywą Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Otwarcie ośrodka planowane jest na koniec roku 2018. To pierwsza tego typu placówka w Polsce.

Praca

Aplikuj! PFRON poszukuje pracowników

Jeśli kiedykolwiek chciałaś/eś pracować w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – teraz masz okazję! Do 14 sierpnia 2017 r. zgłoś swoją kandydaturę na stanowisko: Samodzielnego Referenta ds. rynku pracy lub Referenta ds. pomocy i wsparcia osób niepełnosprawnych.

Jesteś pracownikiem? Podziel się uwagami nt. swojej pracy w badaniu NIK

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) prowadzi ogólnopolskie badania ankietowe, skierowane do pracowników z niepełnosprawnością. Dotyczą one m.in. barier na rynku pracy i przypadków łamania praw pracowniczych.

Nasze działania

Weź udział w jednym z trzech konkursów Integracji!

Ruszył nabór do trzech prestiżowych konkursów organizowanych przez Integrację! Nie czekaj i zgłoś właściwe rozwiązanie architektoniczne do konkursu „Warszawska Inwestycja bez barier” lub projekt z kategorii Nowych Technologii do konkursów „Serwis www bez barier” czy „Aplikacje bez barier”.

Kultura

To pierwsza biblioteka multimedialna dla osób niewidomych w Wielkopolsce

Biblioteka multimedialna pod nazwą „Przystanek kultura” powstanie w Ostrowie Wlkp. przy ul. Kolejowej. Będzie to pierwsza placówka w Wielkopolsce, z której kompleksowo korzystać będą mogły także osoby niewidome.

Sport

Głusi sportowcy pokazali klasę! 11 medali na Igrzyskach w Samsun!

Polscy sportowcy wywalczyli 11 medali podczas zakończonych w niedzielę, 30 lipca, XXIII Letnich Igrzysk Głuchych, które odbywały się w tureckim mieście Samsun. To prawie trzy razy tyle, co podczas poprzednich igrzysk w Sofii w 2013 roku.

Relacje

Odnowić więź młodzieży i ich rodziców

Sztafetą sportową, w ostatnią niedzielę lipca, Centrum Integracja Gdynia zakończyło projekt „Nowe więzi”, w którym uczestniczyły młode osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzicami. Na koniec dnia sportowych zmagań, nagrody za udział w sztafecie wręczyła Katarzyna Rogowiec. Paraolimpijka wygłosiła również mowę motywacyjną i opowiedziała o swoich zmaganiach oraz o tym, jak należy mierzyć się z trudnościami. Zobacz galerię z tego wydarzenia!


Redakcja, fot. sxc.hu (1,2,4,5,7), PFRON (3), Integracja (6), Andrew Jabs/Freeimages.com (8)

 

Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

     

Przejdź na górę strony