fragmenty ośmiu zdjęć: chłopiec siedzi sam na boisku, kobieta z rehabilitantem, kobieta siedzi na wysokim krześle, testując jakieś urządzenie i patrzy w ekran, Bartosz Ostałowski, Natalia Partyka, dziewczyny na wózkach rozmawiają z chłopakiem na mieście, rodzina Pedryczów z synem, Iwona Cichosz

Silni miłością i nadzieją; Walka o rehabilitację; Bioniczna proteza ręki za… 10 tys. zł? To możliwe. Jest tylko „mały” problem…; Zmiany w szkole. Izolacja czy nadzieja?; Zawód: asystent. Praca czeka na najlepszych!; Jak zapoznać nowego pracownika z zespołem? [WIDEO]; Polscy kolarze z dziesięcioma medalami MŚ! O tych oraz wielu innych tematach przeczytacie w podsumowaniu pierwszego tygodnia września na portalu Niepelnosprawni.pl.

Szczególnie polecamy

Silni miłością i nadzieją

Diagnoza rzadkiej śmiertelnej choroby genetycznej to jedna z najgorszych informacji, jaką mogą usłyszeć rodzice. Czasem jednak wśród ciemnych chmur pojawia się promień słońca. Trzeba tylko umieć wyruszyć za nim, by do smutnego początku dopisać szczęśliwy ciąg dalszy. To bez wątpienia udało się rodzicom małego Benia Pedrycza.

Walka o rehabilitację

Rehabilitacja – to dla wielu osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów temat drażliwy. Koszt, dostępność, kompleksowość – problemów jest mnóstwo, o wszystkich chcemy pisać we wrześniu na portalu Niepelnosprawni.pl. Podziel się doświadczeniami!

Najważniejsze wydarzenia

Bioniczna proteza ręki za… 10 tys. zł? To możliwe. Jest tylko „mały” problem…

Konstruktor Bartosz Nowak samodzielnie opracował prototyp bionicznej protezy ręki. Pracuje nad nim od kilku lat, wciąż go udoskonalając. Szacuje, że jego proteza kosztowałaby maksymalnie 10 tys. zł. Jednak rozwój i wdrażanie dalszych poprawek wstrzymuje… brak finansów.

Zmiany w szkole. Izolacja czy nadzieja?

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 obowiązują nowe przepisy dotyczące kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Najwięcej obaw i protestów wywołały zmiany związane z kształceniem indywidualnym, które odbywać się może tylko w domu. Rodzice, mimo zapewnień ministerstwa o stworzeniu alternatywnych i bardziej przyjaznych rozwiązań, bali się, że ich dzieci będą skazane na izolację w czterech ścianach. Jak to wygląda w praktyce?

Praca

Zawód: asystent. Praca czeka na najlepszych!

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w charakterze asystenta osoby z niepełnosprawnością albo znasz kogoś, kto chciałby poznać ten zawód, warto skorzystać z propozycji Oddziału Warszawskiego PTSR, który organizuje bezpłatne wyjazdowe szkolenie w dniach 15-18 września.

Jak zapoznać nowego pracownika z zespołem? [WIDEO]

Właściwe przedstawienie nowego pracownika z niepełnosprawnością zespołowi nie jest wcale trudne. Czego unikać, by nie wywołać niezręcznej atmosfery? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w trzecim odcinku pn. „Wdrażanie do zespołu” kompendium wiedzy pt. „Dobre i złe praktyki. Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością”.

Nasze działania

Jeszcze tylko do 10 września możesz zgłosić kandydata do LISTY MOCY!

Czy znasz osobę z niepełnosprawnością, którą można nazwać liderem zmian, która robi coś dla innych? Może jest ktoś taki w Twoim najbliższym otoczeniu, w miejscu pracy, na uczelni? A może sam jesteś taką osobą lub jest ona członkiem Twojej rodziny? Jeśli tak, to nie zwlekaj i wyślij nam zgłoszenie! Integracja przygotowuje publikację „LISTA MOCY. 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością”. Ty też możesz pomóc przy jej tworzeniu!

Nie pracujesz? Chcesz dorobić i… poznać się trochę lepiej? Zgłoś się!

Centralny Instytut Ochrony Pracy we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji organizuje badanie, którego celem jest kompleksowa ocena zdolności do pracy osób z niepełnosprawnością ruchową. Za udział osoba badana otrzyma wynagrodzenie w wysokości 220 zł brutto. Warto się zgłosić i poznać profesjonalną ocenę swoich możliwości!

Kultura

Powstała szkoła tańca, w której jest oferta nauki dla osób niesłyszących!

Udział Głuchej Iwony Cichosz w siódmej edycji „Tańca z Gwiazdami” zainspirował do stworzenia innowacyjnego projektu – nauki tańca dla osób niesłyszących w warszawskiej szkole Danceworld by Agnieszka Kaczorowska. Dlaczego tego typu aktywności są tak ważne dla osób niesłyszących? Sprawdź, co o tym mówi Iwona Cichosz.

Sport

Polscy kolarze z dziesięcioma medalami MŚ!

Dziesięć medali to dorobek polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym, rozgrywanych w dniach 31 sierpnia – 3 września w Pietermaritzburgu w Republice Południowej Afryki. Mistrzami świata zostali Anna Harkowska, a także tandem Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem.

Stypendium sportowe w zasięgu ręki. Zgłoś się do III edycji programu Funduszu Natalii Partyki

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił III edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców, borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 tys. zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Filmik tygodnia

Wszystkie ręce na pokład! Bartosz Ostałowski i jego ekstremalny team

Drift to sport dla prawdziwych twardzieli. Hałas, „palenie gumy” i jazda na krawędzi to dla kierowców chleb powszedni. Doskonale wie o tym ambasador Avalon Extreme, Bartosz Ostałowski, który z powodzeniem rywalizuje w zawodach w całej Europie. Jego ekstremalny zespół wspiera Bartka na każdym kroku i zawsze ma ręce pełne roboty…

Redakcja, fot. sxc.hu (1), Ewa Strasenburd (2), Mateusz Różański (3, 7), Avalon Extreme (4), Fundusz Natalii Partyki (5), Piotr Stanisławski (6), inf. pras (8)

 

Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

     

Przejdź na górę strony