fragmenty ośmiu zdjęć: portfel, klocki, dzwonek alarmowy, publikacja ZUS, okładka książki Można oszaleć, protest w Brukseli, Magda Sarnecka z Centrum Integracja, statuetki Człowieka bez Barier

Chcemy praw, nie łaski; Dziecko to nie tylko obiekt terapeutyczny; 400+ do zasiłku pielęgnacyjnego? Senatorzy: nie odrzucajmy pomysłu, ale…; Praca. Mierzyć siły na zamiary; Badanie PFRON: osoby z niepełnosprawnością nie poszukują aktywnie pracy; Konkurs! Wygraj książkę „Można oszaleć”. Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia września na portalu Niepelnosprawni.pl.

Szczególnie polecamy

Chcemy praw, nie łaski

Dorośli ludzie pozbawiani prawa do decydowania o sobie, zamykani za bramami wielkich instytucji i zredukowani do poziomu wiecznych dzieci w pieluchach, karmieni zupą mleczną i faszerowani lekami uspokajającymi. Czy to obraz rodem z koszmaru? Nie, to realna sytuacja, która ma miejsce w XXI wieku w Unii Europejskiej. Przeciwko takiemu stanowi rzeczy po raz kolejny protestowało w Brukseli kilkaset osób z niepełnosprawnością z całej Europy.

Dziecko to nie tylko obiekt terapeutyczny

To nie będzie tekst o tym, jaką metodą najlepiej rehabilitować małe dziecko czy też jak często i gdzie to robić. Nie będę skupiać się na fachowej terminologii czy sugerować, jaki sprzęt rehabilitacyjny jest najlepszy i gdzie należy go kupić. Po trzech latach opieki nad niepełnosprawnym synem, podczas których życie całej naszej rodziny było podporządkowane logistycznie i finansowo właśnie jego rehabilitacji, usprawnianiu i leczeniu, doszłam do wniosku, że czas to wszystko jakoś podsumować, wyciągnąć wnioski i podzielić się nimi z innymi rodzicami.

Najważniejsze wydarzenia

400+ do zasiłku pielęgnacyjnego? Senatorzy: nie odrzucajmy pomysłu, ale…

Osoby z niepełnosprawnością, które pobierają zasiłek pielęgnacyjny mogłyby zyskać dodatek z tytułu niepełnosprawności w wysokości 402,72 zł – to pomysł autora petycji, którą we wtorek, 26 września 2017 r., rozpatrywała senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Gala „Lodołamaczy”. Małżonka prezydenta: niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu celów

„Niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów w życiu społecznym i zawodowym” – mówiła w środę, 27 września 2017 r., podczas gali „Lodołamacze”, małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. „Możliwości edukacyjne osób z niepełnosprawnością są szerokie, ale poziom zatrudnienia zbyt niski” – oceniła.

Praca

Znajdź zatrudnienie z serwisem Sprawniwpracy.pl!

Szukasz zatrudnienia oparciu o umowę o pracę, z darmową opieką lekarską, premiami i „wakacjami pod gruszą”? Serwis Sprawniwpracy.pl ma ofertę właśnie dla Ciebie!

Praca. Mierzyć siły na zamiary

Na czym polega aktywizacja zawodowa? Czy na każdego czeka praca? Jak znaleźć dobre stanowisko w porządnej firmie? Odpowiada Magdalena Sarnecka, doradca zawodowy z 13-letnim doświadczeniem, pracująca w Centrum Integracja w Warszawie.

Badanie PFRON: osoby z niepełnosprawnością nie poszukują aktywnie pracy

84 proc. osób z niepełnosprawnościami przyznaje wprost, że nie poszukują aktywnie pracy – wynika z badania zrealizowanego dla PFRON. Główne bariery przy podjęciu pracy to pułapka rentowa, niska motywacja oraz stan zdrowia.

Nasze działania

Jeszcze tylko do niedzieli można zgłosić kandydata do Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2017”!

Jeszcze tylko do 1 października można zgłaszać kandydatów do Jubileuszowego XV Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2017”, który jest niepowtarzalną okazją do odkrycia nieprzeciętnych osób z niepełnosprawnością i opowiedzenia o nich światu!

Są jeszcze ostatnie miejsca na seminaria Integracji i ZUS!

Prawo, orzekanie, organizacja stanowiska pracy, a także wypadki i zagrożenia w miejscu pracy. To tylko niektóre z tematów, które poruszane będą podczas bezpłatnych seminariów „Osoby niepełnosprawne na rynku pracy – prewencja wypadkowa”, organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Seminariów jest łącznie pięć, dwa ostatnie odbywają się 4 października w Warszawie i 10 października w Wejherowie. Są jeszcze ostatnie miejsca!

Zdobądź bilet na Wielką Galę Integracji!

Wielka Gala Integracji odbędzie się 18 listopada 2017 roku w Warszawie, w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PECTUS, a Galę poprowadzi Monika Zamachowska i Michał Olszański.

Kultura

Konkurs! Wygraj książkę „Można oszaleć”

Ta książka to spacer dróżkami miasta-ogrodu. Jego bramy są otwarte dla każdego, kto staje do walki ze swoją psychiką. Weź udział w konkursie i wygraj egzemplarz książki pt. „Można oszaleć. Osobliwy świat szpitala psychiatrycznego” Krystyny Rożnowskiej.

Ogrody Integracji – przegląd twórczości artystycznej

XIII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Ogrody Integracji” odbędzie się w Sali Kinowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim w dniu 29 września 2017 roku w godzinach 9:30-16:00. Redakcje portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja” objęły to wydarzenie patronatem medialnym.

Sport

Ruch paraolimpijski stworzył zbiórkę na rzecz dzieci poszkodowanych w Meksyku

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) wraz z Fundacją Agitos uruchomili zbiórkę fundraisingową, której środki zostaną przekazane UNICEF na wsparcie humanitarne dzieci poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku.

Relacje

Wymarzony sprzęt… Zobacz go w naszej wideorelacji z Targów Rehabilitacji w Łodzi

Nowoczesne skutery, bezpieczne i dostosowane samochody oraz urządzenia do rehabilitacji czy sprzęty rozluźniające mięśnie rąk i nóg – można to wszystko podsumować jednym słowem: marzenie. Zobacz kilka przykładów takich sprzętów w naszym materiale wideo z 25. Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, które w dniach 21-23 września 2017 r. odbyły się w Łodzi. Portal Niepelnosprawni.pl i magazyn „Integracja” to patroni medialni tego wydarzenia.

Autor: Redakcja, fot. Rafał michalczyk (1), sxc.hu (2,3), Mateusz Różański (4,6), Marta Kuśmierz (5), Piotr Stanisławski (7), mat. dystryb. (8)

 

Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

     

Przejdź na górę strony