Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 25 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
fragmenty sześciu zdjęć: instrumenty djembe, napis Wybory bez barier, oko cyborga, okładka książki Wielkie małe rzeczy, kolorowe nici i smartwatch Samsunga

Jak wspierać osobę po wypadku?; Kandydaci na prezydenta Warszawy usiedli na wózkach; Wybory bez barier 2018: głosowanie korespondencyjne – zgłoszenia tylko do 8 października!; Rekomendacje Komitetu ONZ: Polska wciąż musi walczyć z dyskryminacją; Wszystko o wyborach samorządowych dla osób z niepełnosprawnością; Rabat na książkę „Małe wielkie rzeczy” w sieci EMPIK tylko dla naszych Czytelników! Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się w ostatnim tygodniu września na portalu Niepelnosprawni.pl!

Szczególnie polecamy

Jak wspierać osobę po wypadku?

Mąż, żona, partner, partnerka, dorosły syn, siostra, przyjaciółka, a może sąsiad albo kolega z pracy? Nagła utrata sprawności w wyniku wypadku może dotyczyć każdego. Jak takiej osobie pomóc odnaleźć się w nowym położeniu i powrocie do codzienności?

Kandydaci na prezydenta Warszawy usiedli na wózkach

Swobodne poruszanie się po swoim mieście. To jedna z głównych potrzeb mieszkańców z niepełnosprawnością. Dlatego Fundacja Integracja zaprosiła kandydatów na prezydenta Warszawy na krótki spacer na wózku. Jak sobie poradzili i jakie są ich wnioski?

Najważniejsze wydarzenia

Wybory bez barier 2018: głosowanie korespondencyjne – zgłoszenia tylko do 8 października!

Dla wielu osób z niepełnosprawnością osobista wizyta w lokalu wyborczym jest trudna lub wręcz niemożliwa. Z myślą o nich powstały specjalne ułatwienia wyborcze. Jednym z nich jest głosowanie korespondencyjne. By z niego skorzystać, zgłoś się do komisarza wyborczego! Masz czas tylko do 8 października.

Rekomendacje Komitetu ONZ: Polska wciąż musi walczyć z dyskryminacją

Głucha kobieta, która przez brak tłumacza nie może porozumieć się z ginekologiem, chorujący psychicznie człowiek, który z powodu ubezwłasnowolnienia nie może podjąć legalnej pracy i osoba z niewykształconymi dłońmi, która nie może samodzielnie oddać głosu w wyborach. Co łączy tych wszystkich ludzi? Dyskryminacja, której wciąż nie przeciwdziałają żadne przepisy, a o której mówią rekomendacje, które polskiemu rządowi przekazał Komitet ONZ ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami.

Praca

Nowy wymiar pracy zdalnej: robot w kawiarni sterowany z domu

Roboty wyposażone w kamery i mikrofony, którymi zdalnie sterują osoby ze znaczną niepełnosprawnością, będą obsługiwały klientów w kawiarni w Tokio. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie firm do zatrudniania osób, które mają problem z wyjściem z domu.

Nasze działania

Wyjątkowy konkurs! Do wygrania smartwatch Samsung Gear S3 Classic

Przypominamy o konkursie z okazji 150. numeru magazynu „Integracja”, w którym można wygrać… smartwatch Samsung Gear S3 Classic! Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 15 października.

Wszystko o wyborach samorządowych dla osób z niepełnosprawnością

Wystartowała zakładka Niepelnosprawni.pl/wybory, czyli zbiór aktualnych i najważniejszych informacji dla wyborców z niepełnosprawnością. Teraz nie ominie Cię żadna istotna wyborcza informacja, a dla Twojego komfortu i wygody – wszystkie artykuły znajdą się w jednym miejscu! Korzystaj, zdobywaj wiedzę i… głosuj!

Kandydujesz w wyborach samorządowych? Zaprezentuj swój program na naszym portalu!

Przypominamy o możliwości prezentacji swoich programów wyborczych na portalu Niepelnosprawni.pl osobom z niepełnosprawnością, kandydującym w tegorocznych wyborach samorządowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 października.

Kultura

Warszawa: poruszasz się na wózku? Weź udział w bezpłatnych warsztatach gry na djembe

Fundacja Avalon wraz z Projektem Walizka zapraszają wszystkie osoby z niepełnosprawnością ruchową na wyjątkowe warsztaty gry na djembe oraz innych instrumentach perkusyjnych, z elementami wokalnymi! Jeśli nigdy nie grałaś/-eś na żadnym instrumencie i zastanawiasz się, czy sobie poradzisz, to nie martw się, wszystkiego nauczysz się na warsztatach!

Rabat na książkę „Małe wielkie rzeczy” w sieci EMPIK tylko dla naszych Czytelników!

Henry Fraser miał siedemnaście lat, kiedy w wyniku tragicznego wypadku w jednej chwili zmieniło się niemal wszystko. Sparaliżowany od szyi w dół, Henry pokonał niewyobrażalne trudności, by znów móc korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania. Jego książkę pt. „Małe wielkie rzeczy”, która ukazała się nakładem wyd. Insignis, można kupić w sieci EMPIK ze specjalną 40 proc. zniżką – tylko dla Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl!

Sport

Polska z pięcioma medalami na koniec ME w szermierce

Pięć medali – trzy srebra szablistów i dwa brązy florecistów – to medalowy dorobek polskich reprezentantów na Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach. Zawody odbywały się w Terni we Włoszech.

Relacje

„Widać, że problem jest”. Zobacz, jak poradzili sobie na wózkach kandydaci na prezydenta Warszawy! [WIDEO]

Siedmioro kandydatów na prezydenta Warszawy usiadło na wózkach, na których mieli pokonać dystans 650 m z siedziby Integracji do warszawskiego Ratusza przy pl. Bankowym. Jak im poszło? Jakie mieli refleksje? Czy w ich opinii stolica jest rzeczywiście dostosowana? Zobaczcie relację z naszej akcji!

Przejdź na górę strony