Pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych Jarosław Duda wręcza nagrodę Człowieka bez barier 2014 Januszowi Świtajowi

Znamy osoby wyróżnione w ramach najważniejszego konkursu poświęconego promocji przedstawicieli polskiego świata niepełnosprawności. Janusz Świtaj został zwycięzcą XII edycji plebiscytu Człowiek bez barier, a Adam Feliks Czeladzki laureatem nagrody publiczności. Rozstrzygnięcie nastąpiło we wtorek podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Najważniejsze wyróżnienie dla osób z niepełnosprawnością

Prowadzący gali Człowiek bez Barier 2014Za nami jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych promocji osób z niepełnosprawnością: gala finałowa konkursu „Człowiek bez barier”. Nagradzane w ramach plebiscytu osoby pokonują własne ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, a także pomagają innym. Pokazują w ten sposób, że niepełnosprawność nie wyklucza, ale zobowiązuje.

Gospodarzami wydarzenia byli prezes Integracji, Piotr Pawłowski oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny, Radosław Brzózka. Galę uświetnił też występ Romana Roczenia, wyróżnionego w w 2006 roku niewidomego pieśniarza i gitarzysty, jednego z najbardziej znanych autorów szantowych w Polsce. – Nieczęsto się zdarza, że własne środowisko potrafi spośród siebie wybrać najlepszych, ale ten konkurs jest tego przykładem – powiedział artysta.

Laureaci tegorocznej edycji

Spośród pięciorga finalistów jury pod przewodnictwem profesor Antoniny Ostrowskiej przyznało tytuł „Człowieka bez barier 2014” Januszowi Świtajowi. Laureat w swoim przemówieniu dziękował przede wszystkim rodzicom oraz Annie Dymnej i jej fundacji, dzięki której wsparciu był w stanie rozpocząć swoją działalność na rzecz innych. – Odebranie tak znaczącej statuetki będzie dla mnie dodatkowym motorem do działania, przykładem dla innych niepełnosprawnych, że warto żyć i otwierać się na ludzi – mówił laureat.

Wśród finalistów konkursu znaleźli się też mistrzyni i rekordzistka Polski i Europy w podnoszeniu ciężarów, Małgorzata Hałas-Koralewska, założyciel Fundacji Dobry Cel, Krzysztof Jankowski, aktywista i Rzecznik Miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, Bartłomiej Skrzyński oraz pilot z niepełnosprawnością, Adam Feliks Czeladzki. To właśnie on otrzymał także nagrodę publiczności, przyznawaną już po raz czwarty. Tegoroczny zwycięzca głosowania internautów na portalu Niepelnosprawni.pl zdobył 2753 głosy, czyli ponad 30 proc. oddanych na całą piętnastkę półfinalistów „Człowieka bez barier 2014”.

Zapraszamy do śledzenia kolejnej edycji plebiscytu w przyszłym roku.

Publiczność gali Człowiek Bez Barier 2014

Organizator

logo_integracja_175px

Partnerzy instytucjonalni

Przejdź na stronę Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Przejdź na stronę serwisu PFRON.

Partnerzy

Strona internetowa Poczty Polskiej

Przejdź do strony Fundacji Orange

Przejdź do strony Fundacji PZU

Przejdź do strony Fundacji Milion Marzeń

Patroni medialni

tvp2

Logo Jedynka polskie radio

Logo Gazeta Wyborcza

Strona internetowa Niepelnosprawni.pl

Strona NGO.pl

Przejdź na górę strony