Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 25 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Dzieci stojące w kolejce by wziąć udział w konkursie rysunkowym Integracji

Integracja dołączyła do akcji „Bądź bezpieczny latem w mieście”! 4 lipca br. byliśmy obecni w parku Agrykola na pikniku inaugurującym „Lato w mieście”.

Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście” to była niezwykła okazja, by dzieci mogły z bliska obejrzeć specjalistyczny sprzęt na co dzień wykorzystywany do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy, m.in.: motocykle, łódź patrolową, robota pirotechnicznego, kamizelki kuloodporne, hełmy, a także mobilny posterunek policji, miasteczko ruchu drogowego, symulator jazdy 3D, pokazy taktyki i techniki interwencji, mobilne stanowisko fotoradaru oraz laboratorium kryminalistyczne. Na nieco starsze dzieci czekały atrakcje na strzelnicy oraz wystawie broni służbowej.

Na boisku Agrykoli trenerzy poprowadzili gry i zabawy sportowo-rekreacyjne oraz minitrening „ABC siatkówki”. Młodzi sportowcy mieli szansę poznać zasady gry oraz dowiedzieć się więcej o sporcie, którego Mistrzostwa Świata i ceremonia otwarcia odbywać się będzie w sierpniu w Warszawie.

Na pikniku dzieci dowiedziały się także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, a także o tym, jak unikać zagrożeń w Internecie i chronić swoją prywatność.

Podczas pikniku Integracja przygotowała dla dzieci konkursy na temat zachowania bezpieczeństwa nad wodą, a także zaprosiła do spróbowania swoich sił na torze przeszkód, jaki codziennie pokonują dzieci z niepełnosprawnością.

Przejdź na górę strony