Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 25 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Wykonywanie zdjęcia telefonem komórkowym

Już w najbliższy poniedziałek 23 marca w Warszawie odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Zostań korespondentem Integracji”. Integracja  po raz kolejny rozwijać będzie umiejętności osób zainteresowanych relacjonowaniem lokalnych wydarzeń ze świata niepełnosprawności. Są jeszcze wolne miejsca na warsztatach poświęconych filmowaniu i fotografowaniu.

Czas (multi)mediów

Współczesne dziennikarstwo to nie tylko tworzenie artykułów, ale i dynamicznych filmów i zdjęć. Wagę tych rozwiązań podkreśla rozwój Internetu, dzięki któremu opublikowanie reportażu czy ciekawego komentarza filmowego przestało być dostępne wyłącznie dziennikarzom telewizyjnym. Publikować może dosłownie każdy, a treści tego rodzaju cieszą się większym powodzeniem niż tradycyjne teksty pisane. Na Facebooku pliki wideo cieszą się najwyższą pozycją w algorytmie dokonującym selekcji treści wyświetlanych jego użytkownikom (tzw. edge rank), a najpopularniejsze filmy zamieszczane na polskim YouTube notują po kilka milionów odsłon. Umiejętność tworzenia atrakcyjnych multimediów umożliwia dotarcie do ogromnej grupy odbiorców przy symbolicznych kosztach.

Weź udział w warsztach

Już w poniedziałek 23 marca odbędzie się II warsztat dziennikarski „Zostań korespondentem Integracji”, poświęcony technikom tworzenia atrakcyjnych treści przy pomocy telefonów komórkowych. Uczestnicy współpracować będą z parą fotografów oraz filmowcem, którzy przedstawią techniki filmowania i fotografowania przy użyciu sprzętu znajdującego się w zasięgu większej ilości osób niż pracownicy profesjonalnych studiów, dysponujących najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Dzięki umiejętnościom wypracowanym podczas warsztatu uczestnicy będą mogli zadbać o to, aby tworzone przez nich materiały miały jak najwyższą jakość, stając się atrakcyjnymi dla licznych odbiorców.

Jak się zapisać

Zachęcamy do rejestracji uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach w ramach akcji „Zostań korespondentem Integracji”, które odbędą się już w poniedziałek 23 marca 2015 roku w Warszawie. Rejestracji dokonywać można pod adresem mailowym korespondent@integracja.org

Dla pierwszych 10 zarejestrowanych uczestników warsztatu i projektu „Zostań korespondentem Integracji” przewidziany jest zwrot kosztów podróży do kwoty 100 zł na podstawie przekazanych biletów. Dla wszystkich uczestników zajęć przewidziany jest darmowy catering obiadowy.

Partnerzy

Organizator:

Integracja - Przejdź na stronę głowną serwisu integracja.org

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Przejdź na górę strony