Człowiek bez barier

wspólne zdjęcie laureatów konkursu z Pierwszymi Damami RP i Ukrainy

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

W czternastu dotychczasowych konkursach wybrano 85 osób, które nie tylko dają przykład w swoim środowisku lokalnym, ale są także autorytetami i wzorami godnego życia dla ogółu społeczeństwa. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia.

Od 2011 r. formuła konkursu została poszerzona o Nagrodę Publiczności. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem internetu, a laureat otrzymuje specjalną statuetkę. Natomiast od 2016 r. obowiązuje również kategoria Osobowość internetowa.

Więcej na temat relacji z 14. Konkursu „Człowiek bez barier 2016” przeczytasz na portalu Niepelnosprawni.pl, a z sylwetkami tegorocznych laureatów możesz zapoznać się na naszym kanale na platformie YouTube.com.  

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda


logo PFRON

Partnerzy główni

logo PZU fundacja

logo fundacji orange

Partnerzy

logo Fundacji PKO BP

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

portal Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji