Człowiek bez barier

Wspólne zdjęcie laureatów 15. Konkursu Człowiek bez barier oraz oficjeli, wręczających i prowadzących Galę

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

W piętnastu dotychczasowych konkursach wybrano ponad 90 osób, które nie tylko dają przykład w swoim środowisku lokalnym, ale są także autorytetami i wzorami godnego życia dla ogółu społeczeństwa. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia.

Od 2011 r. formuła konkursu została poszerzona o Nagrodę Publiczności. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem internetu, a laureat otrzymuje specjalną statuetkę. Natomiast od 2016 r. obowiązuje również kategoria Osobowość internetowa.

Przeczytaj relację z jubileuszowej 15. Gali „Człowiek bez barier”, która odbyła się 4 grudnia o godz. 15 w Zamku Królewskim w Warszawie oraz zobacz galerię z tego wydarzenia na portalu Niepelnosprawni.pl.

Zachęcamy także do obejrzenia materiałów Integracji o laureatach ostatniej edycji konkursu na kanale Integracja.tv na YouTube.com.

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda


logo PFRON

Partnerzy główni

logo PZU fundacja

logo Fundacji Orange

logo Fundacja PKO BP

logo Orlen

Partnerzy

logo Lotnisko Chopina

Logo Poczta Polska

logo Pramerica

logo Coloplast

logo Roche

logo firmy Votum SA

logo Kręgliccy - restauracjei catering

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

portal Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji