Człowiek bez barier

Pierwsza Dama przemawia podczas gali Człowieka Bez Barier

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

W trzynastu dotychczasowych konkursach wybrano 72 osoby, które nie tylko dają przykład w swoim środowisku lokalnym, ale są także autorytetami i wzorami godnego życia dla ogółu społeczeństwa. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia.

Od 2011 r. formuła konkursu została poszerzona o Nagrodę Publiczności. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem internetu, a laureat otrzymuje specjalną statuetkę.

Kapituła wybrała 20 półfinalistów tegorocznej, XIV już edycji konkursu „Człowiek bez barier”.

Głosowanie na „Człowieka bez barier” na portalu Niepelnosprawni.pl dobiegło końca. Zwycięzcą tegorocznego głosowania na Nagrodę Publiczności konkursu „Człowiek bez barier” został p. Bawer Aondo-Akaa.

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda


logo PFRON

 

Partnerzy główni

logo PZU fundacja

logo fundacji orange

Poczta Polska

logo Orlen

 

Partnerzy

logo Coloplast

Przejdź do strony Fundacji Milion Marzeń

logo Polpharma

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

portal Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji