Człowiek bez barier

Wszyscy laureaci i wyróżnieni w konkursie na jednym zdjęciu

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Człowieka bez barier 2020 poznamy już 3 grudnia, niedługo po godz. 15:00. Uroczyste wręczenie nagród w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się bez udziału publiczności, ale całe wydarzenie będzie transmitowane on-line:

Transmisja z tłumaczem polskiego języka migowego (PJM):

Transmisja z audiodeskrypcją:

 

W siedemnastu dotychczasowych konkursach wybrano niemal 100 osób, które nie tylko dają przykład w swoim środowisku lokalnym, ale są także autorytetami i wzorami godnego życia dla ogółu społeczeństwa. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia.

Od 2011 r. formuła Konkursu została poszerzona o Nagrodę Publiczności. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem internetu, a laureat otrzymuje specjalną statuetkę. Natomiast od 2016 r. obowiązuje również kategoria Osobowość Internetowa.


Całą relację z 17. edycji konkursu Człowiek bez barier możesz przeczytać na portalu Niepelnosprawni.pl

Obejrzyj galerię z gali Konkursu Człowiek bez barier 2019

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda

Partner instytucjonalny

Logo PFRON

napis: Projekt współfinansowany ze środków PFRON

 

Partnerzy główni

logo Fundacji Orange

Przejdź do strony Fundacji PZU

Partnerzy

przejdź do strony Coloplast

logo Fundacji Lotto

logo Fundacja PKO BP

Przejdź do strony PKP Intercity

logo Polpharma

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

logo tvp2

Logo Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji