Wielka Gala Integracji

Zdjęcie robione z ostatniego rzędu widowni Areny Ursynów: Na telebiie jest napis: 23. Wielka Gala Integracji, widać publiczność na swoich miejscach i pod sceną

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością. Tegoroczna Wielka Gala Integracji odbędzie się 16 listopada 2019 r. w warszawskiej Arenie Ursynów.

Miejsca na Wielkiej Gali Integracji 2019 można zarezerwować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Integracji.

Od 24 lat Wielka Gala Integracji jest ona okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Podczas wydarzenia przyznawany jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

Wydarzenie ma charakter integracyjny, artystyczny oraz kulturalny i co roku gromadzi niemal 3 tysiące osób z całej Polski. Dotychczas na naszej scenie wystąpili m.in. Pectus, Myslovitz, Kayah, Justyna Steczkowska, Enej, Audiofeels, Natalia Kukulska, Urszula, Krzysztof Cugowski, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, De Mono, Monika Kuszyńska i Olga Bończyk.

Ujęcie całej sceny, na telebimie znajduje się napis Janusz Radek, poniżej na scenie śpiewa wokalista wraz z zespołem


W 2018 roku Gala była przede wszystkim okazją do wspomnienia Piotra Pawłowskiego, bez którego nie byłoby zarówno Wielkiej Gali, jak i szeregu innych działań, które zainicjował w ramach powołanego przez siebie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Na Gali pojawiły się wspomnienia bliskich, przyjaciół oraz osób, z którymi spotykał się przez lata, realizując misję i kolejne projekty Integracji.

Obejrzyj relację z 23. Wielkiej Gali Integracji:

Do zobaczenia na 24. Wielkiej Gali Integracji!

 

Honorowy Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Logo Prezydenta RP - granatowy napis "Prezydent.pl" na białym tle

Partnerzy instytucjonalni

logo PFRON

logo Warszawy z napisem Zakocha się w Warszawie

Projekt współfinansowany ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

Partner strategiczny

logo Fundacja PKO BP

Partner

logo Coloplast

Patronat medialny

TVP

Polskie Radio Jedynka

Logo Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo, 25-lecie Integracji