Certyfikat „Obiekt bez barier”

Identyfikacja wizualna certyfikatu Obiekt bez barier

Certyfikat OBIEKT BEZ BARIER Integracja przyznaje obiektom architektonicznym, m.in. użyteczności publicznej, biurowym, handlowym, usługowym i mieszkalnym. Certyfikat to znak dostępności architektonicznej wskazanego obiektu dla osób z ograniczoną sprawnością.

Warunkiem otrzymania certyfikatu OBIEKT BEZ BARIER jest uzyskanie pozytywnego wyniku audytu dostępności architektonicznej. Audytorzy Integracji – eksperci w zakresie dostępności oraz testerzy z różnymi niepełnosprawnościami – analizują dostępność architektoniczną obiektu podczas wizji lokalnej oraz na podstawie udostępnionych planów architektonicznych.

Certyfikat OBIEKT BEZ BARIER to czytelna wskazówka, że obiekt jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami: poruszających się na wózku, niewidomych, słabo widzących, czy niesłyszących. To także potwierdzenie jego dostosowania do potrzeb osób starszych, o ograniczonej możliwości poruszania się lub przemieszczających się z małymi dziećmi.

Dla certyfikowanej firmy/instytucji – certyfikat OBIEKT BEZ BARIER to widoczne potwierdzenie dostępności architektonicznej, konkretnych wysiłków i właściwych postaw firmy/instytucji na rzecz osób z ograniczoną sprawnością. Dla osób trzecich – certyfikat OBIEKT BEZ BARIER to wyraźny sygnał, że dana firma/instytucja traktuje poważnie odpowiedzialność społeczną i zasady zrównoważonego rozwoju i zwiększa dostępność swojego obiektu dla co najmniej dodatkowych 12% społeczeństwa.

O wyjątkowości certyfikatu świadczy prestiż certyfikowanych obiektów. Do tej pory certyfikat otrzymało ponad 100 obiektów architektonicznych, a wśród nich znalazł się m. in. Pałac Prezydencki, Rezydencja Prezydenta RP Belweder, Miasteczko Orange, CH Arkadia, Lotnisko Chopina, placówki banku PKO BP oraz Poczty Polskiej.

Współpraca


Skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Aneta Dąbrowska-Kodym
Dział Usług Eksperckich
tel.: 505 602 722
e-mail: aneta.dabrowska-kodym@integracja.org
e-mail ogólny: reklama@integracja.org