Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce

Dokładnie 100 pracodawców znajduje się w tej chwili w bazie serwisu Sprawniwpracy.pl prowadzonego przez Integrację. Znaleźć można w nim oferty pracy, dokumenty aplikacyjne oraz odpowiedzi na pytania dotyczące różnych aspektów zatrudniania osób z niepełnosprawnością i poszukiwania pracy.

Setki ofert

Sprawni w Pracy to nazwa zarówno kampanii społecznej, jak i programu prowadzonego przez Integrację, mającego na celu aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością. Stanowi ona kluczowe pole działalności tej jednej z największych organizacji pożytku publicznego działających na rzecz osób z niepełnosprawnością w Polsce. Strategicznymi partnerami projektu są firma Mondial Assistance oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jednym z głównych elementów akcji jest serwis internetowy Sprawniwpracy.pl, umożliwiający kontakt ponad 1,5 tysiąca zarejestrowanych w tej chwili kandydatów, osób z niepełnosprawnością, z zainteresowanymi ich zatrudnieniem pracodawcami. W swojej bazie ofert serwis skupia aktualnie blisko ćwierć tysiąca aktualnych propozycji pracy od 100 pracodawców. „Wśród korzystających z portalu firm znajdują się w tej chwili m.in. Bank BPH, Orlen, Smyk, Dino, Bouygues Immobilier, Manpower i wiele innych” – zachęcają przedstawiciele Integracji.

Korzyści pracownika i pracodawcy

Serwis podzielony jest na Strefę Kandydata, dającą możliwość uzyskania specjalnej rekomendacji, potwierdzającej rozwinięte kwalifikacje i kompetencje zawodowe kandydatów. Mają oni też okazję uzyskać wsparcie doradców zawodowych, bezpłatny dostęp do porad prawnych, finansowanie szkoleń rozwijających kwalifikacje, poradnictwo psychologiczne i indywidualne konsultacje ze specjalistami, co umożliwia współpraca z siecią regionalnych Centrów Integracja. Swoją działalność prowadzą one w Warszawie, Gdyni, Katowicach, Krakowie i Zielonej Górze.

Pakiet korzyści znajdą tutaj także osoby korzystające ze Strefy Pracodawcy. Wśród nich znajdują się: uczestnictwo w największym w Polsce i najlepiej rozpoznawanym programie promującym zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, ułatwienie, a tym samym zmniejszenie kosztów procesu rekrutacji dzięki wykorzystaniu serwisu internetowego programu oraz pomocy specjalistów z Integracji, skorzystanie z działań PR na rzecz firmy partnerskiej. Informacje o przystąpieniu do programu trafiają też na łamy mediów Integracji, takich jak: grupa serwisów internetowych odwiedzanych przez kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie czy drukowany magazyn „Integracja” dystrybuowany w 30-tysięcznym nakładzie.

Więcej informacji o programie znaleźć można w serwisie Sprawniwpracy.pl.

 

Zapraszamy do kontaktu

Monika Kamińska
Koordynator ds. PR
e-mail: monika.kaminska@integracja.org
tel.: 502 518 546

Łukasz Drozda
Specjalista ds. promocji
e-mail: lukasz.drozda@integracja.org

Przejdź na górę strony