Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 25 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce

17 listopada w warszawskiej Arenie Ursynów odbędzie się 23. Wielka Gala Integracji – największe w Polsce święto osób z niepełnosprawnością. Tegoroczna Gala będzie miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w historii nie poprowadzi jej Piotr Pawłowski – założyciel i wieloletni prezes Integracji, który odszedł od nas przedwcześnie na początku października. Ostatnie wolne miejsca można rezerwować na stronie Integracji.

Wyjątkowe spotkanie

Wielka Gala Integracji co roku gromadzi niemal 3 tysiące osób całej Polski. Od 23 lat daje sposobność podsumowania rocznych działań Integracji, a także spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, polityków, samorządowców, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tym roku przede wszystkim będzie jednak okazją do wspomnienia Piotra Pawłowskiego, bez którego nie byłoby zarówno Wielkiej Gali, jak i szeregu innych działań, które zainicjował w ramach powołanego przez siebie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Na Gali pojawią się wspomnienia bliskich, przyjaciół oraz osób, z którymi spotykał się przez lata, realizując misję i kolejne projekty Integracji.

Wiele z nich było związanych z zagadnieniem dostępności polskiej przestrzeni – zarówno architektonicznej, jak i tej wirtualnej. Wątków związanych z dostępnością nie może więc zabraknąć również w tym roku. Podczas Gali już tradycyjnie swoje rozstrzygnięcia będą miały konkursy „Aplikacje bez barier”, „Serwis www bez barier” oraz „Warszawska Inwestycja bez barier” organizowane w ramach wspólnego projektu Integracji i m.st. Warszawy. Będziemy więc mogli przekonać się, które aplikacje, serwisy internetowe oraz warszawskie obiekty są najbardziej przyjazne osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Gwiazdy i prowadzący

Tegoroczną Galę poprowadzą Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter związany z Telewizją Polską, oraz Olga Bończyk, aktorka i wokalistka, która od lat angażuje się w liczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. W wywiadach często podkreśla, że z uwagi na fakt, iż jej rodzice byli niesłyszący, wychowała się na pograniczu dwóch światów: świata ciszy i świata muzyki.

Świat muzyki podczas 23. Wielkiej Gali Integracji tradycyjnie będę też reprezentować artyści z niepełnosprawnością. W tym roku wystąpią Vlodi Tafel – zawodowy muzyk-instrumentalista, jedyny na świecie perkusista tej klasy grający bez nogi, oraz Roman Roczeń – niewidomy pieśniarz i gitarzysta, który podczas Gali zaprezentuje swoją interpretację „My way”, jednego z najbardziej znanych utworów Franka Sinatry.

Muzyczną gwiazdą wieczoru, której koncert zamknie 23. Wielką Galę Integracji, będzie Janusz Radek – artysta, któremu nie sposób odmówić ani wyjątkowego głosu, ani pracowitości. Od lat zaskakuje swoich odbiorców muzycznymi kierunkami, które obiera w swojej artystycznej podróży. Jego dyskografię tworzą m.in. mroczna, debiutancka „Królowa Nocy”, poetycka „Serwus Madonna”, na której większość piosenek pochodzi z repertuaru artystów Piwnicy pod Baranami, czy wysmakowane i łagodne „Popołudniowe przejażdżki”.

Bilety i akredytacje

Ostatnie wolne miejsca na 23. Wielką Galę Integracji można jeszcze rezerwować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://integracja.org/rejestracja/rejestracja.php. Po wyczerpaniu puli biletów, w biurze Integracji przy ul. Andersa 13 w Warszawie dostępne będą wejściówki.

Akredytacje dziennikarskie przyjmujemy w dniach 13-16.11.2018 r.

Data: 17 listopada 2018 r. (sobota), godz. 17:00, (wstęp od godz. 16:00 po akredytacji)

Miejsce: Arena Ursynów Warszawa, ul. Pileckiego 122 (obiekt dostępny dla osób z niepełnosprawnością)

Wielka Gala Integracji transmitowana będzie na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl.

Więcej informacji:
Jacek Czerwiński
tel.: 505 602 947
e-mail: jacek.czerwinski@integracja.org

Wielka Gala Integracji nie odbyłaby się bez Partnerów:

Partnerzy instytucjonalni

logo PFRON

logo Warszawy z napisem Zakocha się w Warszawie

Projekt współfinansowany ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

Partnerzy strategiczni

logo Siemens

logo firmy MetLife

Lotnisko Chopina

Partnerzy

logo GP Batteries

logo Pramerica

logo Polpharma

logo Fundacji PKO BP

logo PKP Intercity

logo Spółdzielni ANG

logo Orange

logo Coloplast

Logo Nowa Era

logo Orbis Hotel Group

logo Accor Hotels

Współpraca

logo Prezesi Wolontariusze

logo Dr Gerard

logo Falck

logo La Grappa jedzenie i picie

logo Klubokawiarni Pożyteczna

Logo mielżyński

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

TVP

logo niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji

Przejdź na górę strony