Niepelnosprawni.pl

Tablet z wyświetloną na ekranie stroną główną portalu

Prowadzony przez INTEGRACJĘ portal Niepelnosprawni.pl to największy i najbardziej popularny serwis informacyjny w Polsce poruszający tematykę niepełnosprawności.

Portal istnieje od 2003 roku. Miesięcznie odwiedza go 300 tys. internautów, a co tydzień ponad 16,5 tys. osób otrzymuje newsletter informacyjny. Pod koniec 2014 roku odświeżyliśmy szatę graficzną strony, dbając nie tylko o jego estetykę, ale i jeszcze lepszą dostępność dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Serwis jest też dzięki temu dostosowany dla urządzeń mobilnych.

Na Niepelnosprawni.pl znajdziemy ponad 25 tys. podstron i codziennie aktualizowaną bazę informacji. Portal przekazuje wiadomości z kraju i ze świata oraz prezentuje artykuły i porady z zakresu prawa, systemu orzecznictwa, aktualnych ulg i uprawnień dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez publikacje pomaga m.in. w aktywizacji zawodowej, podejmowaniu nauki, wyjazdach na wakacje i turnusy rehabilitacyjne, wyborze szkół integracyjnych. Zamieszczane są na nim przydatne informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i innych, a także dane o instytucjach i organizacjach pozarządowych.

W latach 2015-2016, dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, na portalu prowadzone było doradztwo socjalno-prawne w dziale „Zapytaj doradcę”.

Nagrody dla magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl

 • Nominacja do nagrody TOTUS (w kategorii „TOTUS medialny”) (2003)
 • Nagroda PFRON za działania dziennikarskie w ERON (2003)
 • Nagroda Tele@ Fundacji Fuga Mundi w kategorii media teleinformatyczne (2003)
 • I nagroda PubliPress za okładkę roku w kategorii „Człowiek” (2001)
 • Nagroda Międzynarodowej Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej POLCUL (1998)

Nagrody imienne dla dziennikarzy:

 • Drugie miejsce dla Tomasza Przybyszewskiego w Konkursie dla dziennikarzy „Sport paraolimpijski”, organizowanym po raz pierwszy przez Fundację Katarzyny Rogowiec AVANTI (2017)
 • Pierwsza nagroda dla Tomasza Przybyszewskiego w kategorii „Pióro” w konkursie dziennikarskim „Media Równych Szans”, organizowanym przez Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Traktowania (2013)
 • Wygrana Tomasza Przybyszewskiego w krajowym etapie konkursu Komisji Europejskiej dla dziennikarzy „Zdrowie UE” (2012)
 • Zwycięstwo Tomasza Przybyszewskiego w polskiej edycji konkursu dziennikarskiego organizowanego przez Komisję Europejską w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym (2010)
 • Nagroda dla Piotra Stanisławskiego w krajowym etapie konkursu dziennikarskiego Komisji Europejskiej „Za różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji” (2009)
 • Nagroda prasowa Głównego Inspektora Pracy RP dla Magdaleny Gajdy za propagowanie w mediach tematyki zatrudnienia i prawa pracy (2008)
 • Pierwsza nagroda dla Tomasza Przybyszewskiego w krajowym etapie konkursu Komisji Europejskiej dla dziennikarzy „Za różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji” (2008)

 

Wydawanie portalu Niepelnosprawni.pl jest współfinansowane
ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

nowe logo PFRON

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej