Konkurs Warszawska Inwestycja bez barier

logo Warszawskiej Inwestycji bez barier

O konkursie

„Warszawska Inwestycja bez barier” to konkurs odbywający się po raz trzeci. Konkurs realizowany jest w ramach Projektu „Warszawa bez barier”, w którym zostaną wybrane najlepsze rozwiązania w czterech kategoriach:

  • Samorząd terytorialny (Dzielnica)
  • Obiekt użyteczności publicznej
  • Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy
  • Obiekt zabytkowy

W konkursie nagrodzone zostaną obiekty i przestrzenie publiczne, a także polityka samorządów, instytucji publicznych i komercyjnych, dotycząca kształtowania systemów ułatwiających osobom z niepełnosprawnością dostęp do terenów i obiektów.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 10 października 2018 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego poniżej. Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej, dostępnej pod linkiem.

Wypełnij formularz:Laureaci Konkursu 2017:

Samorząd terytorialny (dzielnica) – Urząd Dzielnicy Wilanów za „dostosowanie budynku dla wszystkich interesariuszy Dzielnicy Wilanów, a w szczególności za uwzględnienie potrzeb osób z niepełnosprawnością”.

Obiekt zabytkowy – Uniwersytet Warszawski za Gmach Audytoryjny i „wysoką jakość dostępności w obiekcie zabytkowym pod kątem użytkowników z niepełnosprawnościami”.

Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy – Orange Polska S.A. za Miasteczko Orange i „profesjonalne podejście, wzorową dostępność i otwartość na potrzeby osób z niepełnosprawnością”.

Wyróżnienie: Muzeum Warszawy za budynki Muzeum i „trud oraz nieoceniony wkład w dostosowanie obiektu zabytkowego do potrzeb osób z niepełnosprawnością”.

Laureaci Konkursu 2016:

Skanska Property Poland Sp. z o.o. za Atrium 2 za najlepiej dostosowany obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ponad to Jury wyróżniło architektów z Firmy PRC Architekci Sp. z o.o.,

Warbud S.A. za Wydział Lingwistyki Stosowanej oraz Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał nagrodę w kategorii „obiekt użyteczności publicznej”. Ponad to Jury wyróżniło właściciela obiektu: Uniwersytet Warszawski  oraz architektów z Firmy Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.

Muzeum Łazienki Królewskie – Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim i Formiernią okazały się najlepiej dostosowanym obiektem zabytkowym  do potrzeb osób z niepełnosprawnością w konkursie.

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy za budynek Urzędu Dzielnicy – za najlepiej dostosowany obiekt samorządu terytorialnego do potrzeb osób z niepełnosprawnością.


Masz dodatkowe pytanie? Skontaktuj się z naszym zespołem:

Jacek Czerwiński
tel. 505 602 947
jacek.czerwinski@integracja.org
Tomasz Pisarzewski
tomasz.pisarzewski@integracja.org
Monika Okrasa
monika.okrasa@integracja.org

 

Partnerzy

Organizator

logo Integracji

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

logo Zakochaj się w Warszawie dostępnej

Patronat medialny

portal Niepelnosprawni.pl

logo Eurobuild