Integracja LAB

Baner podzielony na 5 części. W środku znajduje się logo Integracja LAB, w czterech pozostałych, różnokolorowych prostokątach napisy: Badania, eksperty, wiedza, innowacje

O Integracja LAB

Kreujemy zaawansowaną wiedzę dotyczącą osób z niepełnosprawnością

Integracja LAB, najnowszy projekt Fundacji Integracja, to ośrodek badawczy i centrum kompetencyjne w dziedzinie niepełnosprawności, oferujące spektrum usług w zakresie szeroko rozumianej dostępności oraz miejsce na debaty społeczne. Integracja LAB to także niezapisany testament Piotra Pawłowskiego, który podkreślał, że „nam się zwyczajnie nie opłaca tworzyć niedostępnych rozwiązań”, a „dostępność jest nam wszystkim potrzebna”.

Eksperci Integracja LAB zajmują się badaniami, dostarczają wiedzę, testują przedmioty i urządzenia oraz potrzeby osób z ograniczoną możliwością poruszania się, w tym osób z niepełnosprawnością. Dzięki naszym partnerom mamy dostęp do najnowocześniejszych ośrodków badawczych.

Nasze najnowsze działania

Ikonka przedstawiająca osobę poruszającą się na wózkuAż 50% budynków niedostępnych dla osób poruszających się na wózku

Na podstawie danych zebranych w trakcie audytów architektonicznych, przeprowadzonych w latach 2015-2019 przygotowaliśmy raport dotyczący dostępności istniejących i projektowanych budynków dla osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku oraz słuchu.

Pomarańczowa ikonka przedstawiająca budynek szkołyEkspertyza dotycząca dostępności szkół dla dzieci z niepełnosprawnością

Ekspertyza została opracowana na zlecenie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. W trakcie działań oceniliśmy stopień dostępności architektonicznej zwykłych oraz integracyjnych szkół podstawowych. Przeprowadziliśmy również szczegółową analizę istniejących opracowań dotyczących dostępności polskich szkół.

Pomarańczowa ikonka przedstawiająca plik kartek z symbolem paragrafu na pierwszejAnaliza skutków wdrożenia tzw. Ustawy o dostępności

Analiza opracowana na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. W ramach ekspertyzy przeprowadziliśmy analizę istniejących badań dotyczących stopnia dostępności istniejących obiektów oraz wykonanaliśmy wyliczenia kosztów niezbędnych do zapewnienia dostępności tych obiektów inwestycji.

Pomarańczowa ikonka przedstawiająca osobę poruszającą się przy pomocy laskiJak projektować ścieżki dotykowe?

Na zlecenie Urzędu Miasta m.st. Warszawy w kilkunastu punktach miasta przeprowadziliśmy badania z udziałem osób z niepełnosprawnością wzroku. Celem badania było uzyskanie zaawansowanych rekomendacji dotyczących zasad projektowania ścieżek dotykowych i czynników mających wpływ na potrzebę ich stosowania.

Pomarańczowa ikonka przedstawiająca wieżę nadawcząJak technologia 5G wpłynie na życie osób z niepełnosprawnością?

Ekspertyzę przygotowaliśmy na zlecenie Instytutu Łączności. Obejmowała ona analizę potrzeb osób z niepełnosprawnością, dostępnych technologii ułatwiających im życie oraz możliwych pozytywnych i negatywnych skutków wdrożenia technologii 5G.

 

Dzielimy się naszą wiedzą

Logo Włącznik

Włącznik – projektowanie bez barier

Najnowsza publikacja Integracji, przygotowana we współpracy ze Skanska – promuje architekturę uniwersalną, by zwiększyć dostępność przestrzeni publicznych i miejsc pracy.

Kamil Kowalski siedzi na kanapie w trakcie rozmowy w audycji Nosem w Nos

Integracja LAB Nosem w nos z Eurobuildem

Kamil Kowalski, dyrektor Integracja LAB, był gościem kolejnej odsłony podkastów Eurobuildu „Nosem w nos”.

Grafika konfencji "Laboratorium Dostępności"

Konferencja „Laboratorium Dostępności”

25 czerwca 2019 r. Integracja zorganizowała konferencję „Laboratorium Dostępności” – jedyne w kraju wydarzenie w całości poświęcone tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej.

Baner informacyjny Europejski Kongres Gospodarczy

Integracja LAB na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Kamil Kowalski z Integracja LAB był uczestnikiem XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej imprezy gospodarczej w Europie Centralnej. Wziął udział w panelu „Dostępność Plus”.

O dostępności architektonicznej w „Popołudniu RDC”

Kamil Kowalski i Jarosław Bogucki z Integracja LAB opowiadali o dostępności architektonicznej w audycji „Popołudnie Radia dla Ciebie”.

 

Skorzystaj z naszych usług

Ikona - lupa
BADANIA

Ikona - ekran z wykresem
EKSPERTYZY

Ikona - żarówka
CERTYFIKACJA PRODUKTÓW

Zestaw trzech ikon - osoba na wózku, przekreślone oko, migające dłonie
TESTY UŻYTKOWNIKÓW

 

Skontaktuj się z nami

22 530 65 70

integracja@integracja.org

ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa

Partnerzy LAB

Logo CIOP

Logo ASP

Logo IWP

Partner technologiczny Integracja LAB

Logo Orange