Magazyn „Integracja” i portal Niepelnosprawni.pl – dostęp do informacji kluczem do pokonywania barier w życiu prywatnym, zawodowym i społecznym 2021

thumbnail_znaki_strona_www

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

– nazwa projektu „Magazyn „Integracja” i portal Niepelnosprawni.pl – dostęp do informacji kluczem do pokonywania barier w życiu prywatnym, zawodowym i społecznym”

– Dofinansowanie 933 008,00 zł

– Całkowita wartość 1 166 260,00 zł

Opis zadania:

Termin realizacji projektu: od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.

Celem projektu jest zapewnienie oraz zwiększenie dostępu do informacji:

● osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, co spowoduje wzrost ich aktywności życiowej, zawodowej i społecznej

oraz

● ich opiekunom i wszystkim zainteresowanym tematyką niepełnosprawności z całego kraju,poprzez wydawanie drukowanego magazynu „Integracja” i prowadzenie portalu Niepelnosprawni.pl.

Wydawnictwa projektu:

I. Magazyn „Integracja” (w 2021 r. – 27. rok nieprzerwanego istnienia). Magazyn „Integracja” ukazuje się jako 68-stronicowe profesjonalne, kolorowe, ogólnopolskie pismo. Publikowane w nim materiały uporządkowane są w działach: Fakty i Opinie, Nasze sprawy, Warto wiedzieć, Zdrowie i Życie, Sport i Turystyka, Kultura i Edukacja, Centrum Integracja, Informatory, zawierających po 3–6 tematów dotyczących niepełnosprawności, pozwalających aktywizować osoby z niepełnosprawnością na różnych polach, ale i pokazywać ograniczenia i problemy wynikające z niepełnosprawności, przekonywać do zmiany stylu życia, w którym można przyjąć różne role społeczne: być pracownikami, obywatelami, konsumentami, małżonkami, przyjaciółmi, a nie tylko – wciąż często stereotypowo pojmowanym – „obciążeniem” dla najbliższych i całego społeczeństwa.
Magazyn wydawany jest w nakładzie 30 tys. egz./edycja. W ramach projektu planujemy wydanie 6 numerów magazynu. Więcej o magazynie http://www.integracja.org/informujemy/magazyn-integracja/

II. Portal Niepelnosprawni.pl. Portal Niepelnosprawni.pl ma 15 działów (m.in. Praca, Poradnik, Prawo, Zdrowie, Technologie, Regiony, Sport, Kultura, Aktualności) zawierających ponad 31 tys. podstron z informacjami, poradami, zdjęciami, materiałami audio-wideo. Zamieszczane są m.in. teksty publicystyczne, poradnikowe, wywiady, relacje, newsy, zapowiedzi, recenzje, opinie, a także wiele innych artykułów, porad i ogłoszeń (m.in. o pracy, sprzęcie, towarzyskich) – łącznie średnio 362 nowe treści miesięcznie, a także odpowiedzi na pytania Czytelników (ok. 100 miesięcznie), udzielane przez specjalistów Centrum Integracja. Portal udostępnia też sondy i forum, umożliwia komentowanie artykułów i rozsyłanie ich na portale społecznościowe, a aktywność Czytelników jest doskonałą inspiracją do kolejnych tematów artykułów. Co tydzień do ponad 16,6 tys. internautów wysyłany jest newsletter. Więcej o portalu http://www.integracja.org/informujemy/niepelnosprawni-pl/

W mediach Integracji wciąż wprowadzamy innowacje. To m.in. numery tematyczne magazynu oraz w pełni dostępne internetowe quizy i wideoczaty (dostępne na żywo i później na kanale YouTube – Integracja.tv). W 2021 r. zaczęliśmy produkować serie podcastów w dwóch cyklach. Przygotowują i prowadzą je dziennikarze Integracji.

Magazyn i portal są kierowane do osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w różnym wieku, o różnym poziomie wykształcenia, statusie materialnym oraz różnej aktywności życiowej i zawodowej, mieszkających w całym kraju. Treści publikowane w magazynie i na portalu tworzone są z coraz większym ich udziałem, docierają także do otoczenia tych osób: rodzin, opiekunów, pracujących z nimi specjalistów (nauczycieli, terapeutów, pracowników urzędów itp.) – co pozwala na zwiększanie wiedzy, a przez to umożliwia poprawę sytuacji bliskich i podopiecznych.

Harmonogram poszczególnych działań w ramach projektu:

Przygotowanie koncepcji i dystrybucji magazynu na lata 2021-2022 oraz zawartości magazynu nr 2/2021– 6/2021 oraz 1/2022: kwiecień 2021– luty 2022 r.

Druk i dystrybucja magazynu nr 2/2021– 6/2021 oraz 1/2022 do odbiorców: kwiecień 2021– marzec 2022 r.

Opracowywanie i publikacja materiałów na portalu Niepelnosprawni.pl: kwiecień 2021– marzec 2022 r. Aktualności dotyczące realizowanego projektu znajdują się na http://www.integracja.org/o-nas/wydarzenia/

Projekt współfinansowany jest również ze środków miasta stołecznego Warszawy.