Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
laur_grafika_2

W związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Paraolimpijskimi w Tokio Integracja wspólnie z Polskim Komitetem Paraolimpijskim ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Poezji „Laur paraolimpijski”.

W starożytnej Grecji dbano o łączenie piękna ludzkiego ciała i ducha, obok zawodów sportowych organizując konkursy artystyczne. Także podczas pierwszych nowożytnych igrzysk konkurencje dla artystów były traktowane na równi z dyscyplinami sportowymi, a najlepsi twórcy byli równi herosom stadionów. Dziś ta idea łączności ciała i ducha jest nieco zapomniana. Dlatego, przy okazji Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, Integracja wspólnie z Polskim Komitetem Paraolimpijskim organizuje I Ogólnopolski Konkurs Poezji „Laur paraolimpijski”. Pula nagród to aż 10 tys. zł!

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich, a więc dla osób z niepełnosprawnością i osób pełnosprawnych. Temat to sport paraolimpijski, w tym m.in. rywalizacja osób z niepełnosprawnością, sylwetki zawodników, dyscypliny, igrzyska paraolimpijskie. Termin nadsyłania twórczości (15 lipca – 30 września) obejmuje Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Warto więc śledzić rywalizację sportowców z niepełnosprawnością, by lepiej poznać jej tajniki.

Konkurs ogłoszono 15 lipca podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez Polski Komitet Paraolimpijski, partnera strategicznego przedsięwzięcia, z okazji 40 dni pozostających do igrzysk w Tokio. Jury składa się z wybitnych postaci życia poetyckiego, dziennikarskiego i sportowego, a także przedstawicieli Komitetu i Integracji. Kapitule przewodniczyć będzie prof. Anna Nasiłowska, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, partnera merytorycznego konkursu. Nagrody wręczymy zaś 3 grudnia, podczas finałowej gali 19. konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie.

Do zdobycia będą trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – co nawiązuje do tematyki sportowej, a towarzyszyć im będą ufundowane przez Polski Komitet Paraolimpijski nagrody w wysokości odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł. Całość zakończy wydanie tomiku wierszy nagrodzonych i wyróżnionych przez jury.

W ten sposób „Laur” znów połączy ciało z duchem, promując sport paraolimpijski.
By wziąć udział w konkursie, wystarczy:

Napisać wiersz poświęcony sportowi paraolimpijskiemu, rywalizacji osób z niepełnosprawnością, sylwetkom zawodników, dyscyplinom, igrzyskom paraolimpijskim.
Wysłać ten utwór, razem z danymi kontaktowymi, na adres e-mail: laur@integracja.org.

Najważniejsze zasady:

Wiersze można zgłaszać od 15 lipca do 30 września 2021 roku.
Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy wiersze. Kolejne wysłane przez tę samą osobę nie będą brane pod uwagę przez jury.
Zgłaszane na konkurs wiersze nie mogą być wcześniej publikowane (także w internecie) ani nagradzane.
Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich – bez podziału na osoby z niepełnosprawnością i pełnosprawne.
Wiersze są przyjmowane na konkurs wyłącznie drogą mailową – zamieszczane w komentarzach lub w serwisach społecznościowych nie będą brane pod uwagę.

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu.

Organizator

Logo Integracji

Partner strategiczny

Partner merytoryczny

Partner

Patronat medialny

Logo Niepelnosprawni.pl

Przejdź na górę strony