Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
strażak rzuca wężem

Kampania społeczna „Nie chcę być strażakiem!”, stworzona dla Fundacji Integracja przez Agencję Walk oraz dom produkcyjny Lucky Luciano Pictures, zdobyła cztery złote nagrody oraz jedną srebrną w największym i najbardziej prestiżowym polskim festiwalu kreacji reklamowej KTR 2016.

Nagrody wręczono wieczorem 24 maja 2016 r., podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie.

Na konkurs nadeszło 1097 zgłoszeń, nad którymi pracowało 107 jurorów w 12 kategoriach. Twórcy kampanii społecznej „Nie chcę być strażakiem!” otrzymali złote nagrody w czterech z nich:

  • Active Advertising, podkategoria: active video, branded content i rozrywka (nagradzana była tu komunikacja, która wykorzystuje rozwiązania we wszelkich dostępnych mediach w celu interakcji z konsumentem, wykorzystując w przypadku tej podkategorii m.in. wideo),
  • Digital&Mobile, podkategoria: komunikacja wirusowa (czyli kreatywne rozwiązania stworzone na potrzeby internetu, urządzeń mobilnych i cyfrowych kanałów komunikacji, o których – w przypadku komunikacji wirusowej – mówi cała sieć),
  • Film, podkategoria: reklama społeczna i non-profit (film stworzony w jakimkolwiek formacie na rzecz konkretnej grupy ludzi),
  • PR&Event, podkategoria: charity/non-profit PR (kategoria stworzona dla projektów marketingowych, które generują dialog z otoczeniem, w tym przypadku w imieniu lub na rzecz organizacji pozarządowej),

Dodatkowo, w kategorii Digital&Mobile (podkategoria: film, czyli stworzenie wideo na potrzeby internetu), kampania Integracji wyróżniona została srebrną nagrodą.

wręczenie jednej z nagród na scenie za kampanię Nie chcę być strażakiem!

Głośne pro bono

Kampanią społeczną „Nie chcę być strażakiem!” Fundacja Integracja nie tylko promuje zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, ale i zmienia postawy społeczne. Pokazuje te osoby jako wykształcone, aktywne, mające do siebie duży dystans. Tym samym przełamuje społeczne tabu.

Przewrotny pomysł Agencji Walk zdobył uznanie internautów. Tylko w serwisie YouTube spot obejrzało do tej pory ponad 275 tys. osób, a o kampanii głośno było dzięki największym polskim mediom.

Film emitowany w internecie zachęcał również do odwiedzenia portalu Sprawniwpracy.pl, który jest serwisem rekrutacyjnym oraz platformą wymiany wiedzy na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością. W ramach kampanii powstała również petycja na rzecz zmiany dyskryminującego nazewnictwa w polskim systemie orzekania o niezdolności do pracy.

Warto podkreślić, że zarówno Agencja Walk, jak i dom produkcyjny Lucky Luciano Pictures oraz cała ekipa realizacyjna, na czele z reżyserem Maciejem Kowalczukiem, pracowali nad kampanią pro bono.

Cztery złote nagrody prezentują twórcy kampanii Nie chcę być strażakiem!


Wszystkie nagrodzone prace w polskim konkursie reklamy KTR 2016 można obejrzeć na stronie organizatora.

Więcej o kampanii społecznej „Nie chcę być strażakiem!” przeczytać można na naszym portalu.

Warto także obejrzeć poświęcony kampanii „Nie chcę być strażakiem!” odcinek programu „Misja Integracja”.

Przejdź na górę strony