Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 27 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Grafika promująca kampanię - przekleślona mysz komputerowa

15 maja to Światowy Dzień Świadomości Dostępności. Głównym jego celem jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych z dostępnością i korzystaniem z Internetu przez osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jest to również doskonała okazja do uświadomienia projektantom serwisów www, że potrzeby użytkowników z niepełnosprawnością należy brać pod uwagę przy tworzeniu stron i dzięki temu niwelować przeszkody istniejące się w Internecie.

Integracja włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Dostępności, organizując akcję „Godzina bez myszy”. Akcja polega na zachęceniu jak największej liczby użytkowników komputerów, aby 15 maja spróbowali przez godzinę korzystać z komputera tylko za pomocą klawiatury. Na własnej skórze przekonają się wtedy, jak z komputerów korzystają osoby z niepełnosprawnościami i jakie napotykają bariery.

Integracja poprzez akcję „Godzina bez myszy” chce zwrócić uwagę na potrzeby wszystkich użytkowników Internetu. Propagujemy idee dostępności oraz zachęcamy projektantów serwisów do tworzenia ich w pełni dostępnych. Włącz się do tego, aby przestrzeń internetowa była dla wszystkich!

Więcej o akcji na Facebook’u.

Przejdź na górę strony