Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
dwie niesłyszące dziewczyny, które w spocie kampanii zagrały strażaków

Kolejny sukces kampanii Integracji „Nie chcę być strażakiem!”. Jej twórcy, Agencja Walk, zdobyli brązowego lwa 63. Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności w Cannes. To najbardziej prestiżowy festiwal z obszaru reklamy i komunikacji.

Na tegoroczny festiwal nadesłano 43 tys. 101 zgłoszeń, z czego 261 z Polski. Kampania „Nie chcę być strażakiem!” została wyróżniona w kategorii PR (podkategoria: public affairs&lobbying, co można tłumaczyć jako sprawy publiczne i lobbing).

Deszcz nagród

Kampania społeczna „Nie chcę być strażakiem!”, stworzona dla Fundacji Integracja przez Agencję Walk oraz dom produkcyjny Lucky Luciano Pictures, zdobyła wcześniejcztery złote nagrody oraz jedną srebrną w największym i najbardziej prestiżowym polskim festiwalu kreacji reklamowej KTR 2016, a także Grand Prix w kategorii działanie społeczne oraz złoto w kategorii Insight w Konkursie Innovation AD #Award 2016.

Głównym celem kampanii „Nie chcę być strażakiem”, poza wpływaniem na postawy wobec niepełnosprawności, jest promowanie zatrudniania osób z niepełnosprawnością wśród pracodawców – poprzez portal rekrutacyjny www.sprawniwpracy.pl, a także zmiana sposobu, w jaki kwestie związane z niepełnosprawnością i podejmowaniem pracy ujmuje polskie prawo.

Bohaterami kampanii są osoby z niepełnosprawnością, występujące w roli strażaków, jakich jeszcze nikt nie widział. Pewnie też nigdy nie zobaczy, ponieważ osoby na wózkach, niewidome czy niesłyszące nie szukają pracy w tym zawodzie. Jak same podkreślają, są specjalistami w innych obszarach i to właśnie w nich chcą się realizować.

Dowiedz się więcej o kampanii „Nie chcę być strażakiem”.

Zobacz, jak powstawał spot kampanii.

Zobacz nominację na stronie Cannes Lion Archive.

Przejdź na górę strony