Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Przedstawicielka Integracji Anna Szygenda przyznaje certyfikat Obiekt bez barier na ręce dyrektora regionalnego Skanska Property Poland

Nowoczesny, ekskluzywny i uniwersalnie zaprojektowany – to otwarty 24 maja w centrum Poznania Maraton, nowy budynek przedsiębiorstwa budowlanego Skanska Property Poland. Podczas uroczystości Maraton otrzymał prestiżowy certyfikat Integracji „Obiekt bez barier” na ręce dyrektora regionalnego Skanska, Łukasza Kalecińskiego.

Integracja uznała Maraton za obiekt bez barier. To oznacza, że budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów, a nawet osób nieposługujących się językiem polskim.

Obiekt został niemal w całości wynajęty dla sektora usług biznesowych. Docelowo w Maratonie może pracować nawet 3 tys. specjalistów, także przedstawicieli Maratśrodowiska startupowego.

ujęcie z lotu ptaka budynku Maraton

Maraton, najnowszy budynek Skanska Property Poland

W budynku, liczącym 25 tys. mkw. elastycznej powierzchni, znajdują się punkty do ładowania aut elektrycznych oraz rozwinięta infrastruktura dla rowerzystów – stojaki, szatnie i prysznice. Atutem projektu jest dostępne dla wszystkich patio z fontanną i zielone tarasy na dachach, które umożliwią pracę również poza budynkiem. Zielone rozwiązania będą potwierdzone certyfikacją LEED na poziomie złotym. Dzięki nim pracownicy mogą liczyć na przestronne, słoneczne biura, z komfortową temperaturą zarówno latem i zimą.

Maraton to także przykład zdrowej i przyjaznej przestrzeni wspierającej pracę specjalistów. Na atrakcyjność budynku wpływa również jego połozenie w centralnym punkcie Poznania, tuż przy Starym Rynku czy Starym Browarze.

Więcej o certyfikacie „Obiekt bez barier” przeczytasz na stronie Integracja.org.

Przejdź na górę strony