Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Roll-up Integracji przy wejściu do Bulwaru Literackiego

W weekendy życie Warszawy przenosi się nad brzeg Wisły. Nawet jesienią nadwiślańskie bulwary pełne są przechodniów, którzy chcą odpocząć od miejskiego szumu. Korzystając z dobrej pogody Integracja we współpracy z Zarządem Zieleni Miasta Stołecznego zorganizowały 4 listopada piknik Integracyjny na Bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego.

Uczestnicy pikniku mogli m.in. zobaczyć, jak funkcjonują  osoby z niepełnosprawnością ruchową i narządu wzroku. Pracownicy Integracji przygotowali specjalny tor przeszkód, który trzeba było pokonać na wózkach inwalidzkich. Uczestnikom udostępniono również symulatory uszkodzeń wzroku, które umożliwią zobaczenia świata takim, jakim odbierają go osoby z poważną niepełnosprawnością wzroku. Celem tych działań było uświadomienie przechodniom, z jakimi barierami spotykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej.

Pracownicy Integracji dystrybuowali także Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością – krótką publikację, która w przystępnej formie przedstawia najważniejsze zasady komunikacji z osobami z różnymi niepełnosprawnościami i najnowszy numer magazynu Integracja.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi materiałami audio-wizualnymi na kanale Integracja.tv na YouTube.com.

Przejdź na górę strony