Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Piotr Pawłowski odbiera nagrodę Mikołaja Kopernika od przedstawiciela Związku Banków Polskich

Piotr Pawłowski, prezes Integracji, otrzymał Medal Mikołaja Kopernika – nagrodę przyznawaną najwybitniejszym postaciom polskiej bankowości. Jest to wyraz uznania za działania na rzecz dostępności usług finansowych dla osób z niepełnosprawnością. Nagrodę wręczono podczas odbywającego się w Warszawie 15 marca 2017 r. Forum Bankowego.

– Dzięki współpracy z Integracją, z Piotrem Pawłowskim i całym jego zespołem, udaje nam się zmieniać bankowość, otwierać ją i powodować, że coraz mniej osób jest wykluczonych z życia społecznego i gospodarczego – uzasadniał przyznanie medalu Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Nic piękniejszego niż dostępność

W zeszłym roku Medale Mikołaja Kopernika otrzymali głównie przedstawicielki i przedstawiciele świata nauk ekonomicznych. W tym roku nagrody trafiły przede wszystkim do praktyków reprezentujących branżę usług finansowych. Prezes Pawłowski był w tym gronie jedynym przedstawicielem organizacji pozarządowych.

– Kopernik mówił, że nie ma nic piękniejszego niż niebo. Ja myślę, że w naszym codziennym życiu nie ma nic piękniejszego niż dostępność – powiedział Piotr Pawłowski po otrzymaniu medalu.

Podkreślił, że do tego, by nasze codzienne życie było tak piękne, jak niebo, które podziwiał Mikołaj Kopernik, dostępność musi być w nim obecna nie tylko od święta, ale codziennie. Nawiązał do dostępności samej uroczystości wręczenia nagród.

– Dowiedziałem się, że ten podjazd jest specjalnie zakupiony na tę okazję – podkreślił. – Chciałbym wyrazić ogromne życzenie i prośbę – spróbujmy przełamywać bariery, wspólnie współtworzyć i myśleć pod kątem dostępności. Nie tylko architektonicznej, ale i cyfrowej, która jest niezbędna dla wielu osób do codziennego funkcjonowania.

Oprócz prezesa Integracji nagrody otrzymało jeszcze 11 przedstawicieli branży bankowej.

Przejdź na górę strony