Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Piotr Pawłowski w otoczeniu białych balonów i prezentu z Integracji - portretu wykonanego z ponad 1300 zdjęć integracyjnych z 22 lat działalności organizacji

„Idziesz naprzód i nie widzisz strat. Chodź czasem upadasz, jak domek z kart. Wiesz, że prowadzi ciebie Bóg, a nie fart. Do celu podążasz wciąż. Nigdy nie opadniesz z sił” – to słowa piosenki Krzysztofa Krawczyka „Pół wieku, człowieku”. Swoje półwiecze obchodził 30 marca 2016 r. prezes Integracji, Piotr Pawłowski.

Piotr Pawłowski to także m.in. założyciel i redaktor naczelny magazynu „Integracja”, portalu niepelnosprawni.pl, pomysłodawca wielu kampanii społecznych. Inicjator Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością i jej wiceprezes. Członek m.in. Zarządu Międzynarodowej Fundacji Innowatorów Społecznych Ashoka w Polsce, współpracownik i doradca wielu instytucji publicznych. Odznaczony licznymi nagrodami – ostatnio tytułem Społecznika Roku  i statuetką Wektora.

Jako lider Integracji jest on jednym z najaktywniejszych promotorów idei budowania bez barier, a także dostępności serwisów internetowych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Działa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Jest także pomysłodawcą licznych zmian w prawie, był m.in. inicjatorem ustaw O wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością oraz Prawa o ruchu drogowym i Kodeksu wyborczego.

Życzymy kolejnego równie udanego (co najmniej) półwiecza!

Przejdź na górę strony