Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
pracownicy Samsunga i Integracji na wspólnym zdjęciu

Certyfikat „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja został wręczony punktowi obsługi klienta firmy Samsung – Samsung Premium Service Plaza, potwierdzając jego dostępność architektoniczną dla osób z niepełnosprawnościami.

– Tak samo jak dostarczenie najlepszej jakości sprzętu, ważna jest dla nas obsługa klienta. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, dla których nowe technologie są oknem na świat, przystosowujemy sklepy, a teraz też serwis Samsung tak, by każdy mógł z nich wygodnie korzystać – tłumaczy Jarosław Orski, Head of Service z Samsung Electronics Polska.

Dostępność na etapie planowania

Aby punkt Samsung Premium Service Plaza w Warsaw Spire odpowiadał na wszelkie potrzeby osób z niepełnosprawnością o ocenę miejsca pod kątem dostępności i łatwości poruszania się poproszono Fundację Integracja. To ona, wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę specjalistów, przygotowała plan pomieszczeń tak, by osoby z niepełnosprawnością mogły samodzielnie i wygodnie korzystać z serwisu Samsung. Wynikiem prac wykończeniowych był audyt, na podstawie którego przyznano lokalizacji certyfikat „Obiekt bez barier”.

– To wielka radość i satysfakcja, że coraz więcej firm decyduje się dostosowywać swoje placówki do potrzeb osób z niepełnosprawnością i już na etapie planowania inwestycji brać pod uwagę potrzeby tej grupy klientów – komentuje przyznanie certyfikatu Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja. – Dostępność nowych technologii, w których Samsung jest światowym liderem, to dla ludzi takich jak ja często okno na świat. Samsung otwierają je szeroko i zapewnia nie tylko dostępne technologie, ale też tworzy miejsca, w których można z nich skorzystać.

Tak jak być powinno

W lokalu zadbano o szerokość drzwi, odpowiednią wysokość blatów i klamek oraz dogodną przestrzeń do manewrowania wózkiem inwalidzkim. Zamontowano także specjalne oznaczenie ciągów komunikacyjnych, a także dostosowano oświetlenia, by ułatwić poruszanie się po serwisie osobom niedowidzącym. Jak wszystkie punkty obsługi klienta firmy Samsung, serwis zapewnia także wygodną i bezpłatną obsługę osób niesłyszących.

Certyfikat „Obiekt bez barier” to czytelna wskazówka, że lokal jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. To także potwierdzenie jego dostosowania do potrzeb osób starszych, które często borykają się z problemem ograniczonej możliwością poruszania się. Rodzicom naklejka „Obiekt bez barier” sygnalizuje, że mogą to miejsce odwiedzić wraz z dziećmi.

Samsung Premium Service Plaza  to miejsce przyjazne wszystkim. Jego goście mogą odwiedzić strefę VR, w wygodnym fotelu posłuchać muzyki, a dzieci – pobawić się w stworzonym dla nich kąciku. Serwis znajduje się w dogodnej lokalizacji w samym centrum miasta w kompleksie biurowców Warsaw Spire. Jest to jedna z najczęściej nagradzanych inwestycji w Europie, prowadzona przez firmę Ghelamco, która jest liderem zrównoważonego budownictwa w Polsce. Do serwisu z łatwością można dostać się samochodem, tramwajem, a nawet metrem.

Przejdź na górę strony