Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Janusz Korwin-Mikke i Piotr Pawłowski podczas spotkania. Rozmowę moderował Jan Domaniewski.

W poniedziałek, 18 kwietnia br. w warszawskiej klubokawiarni Stacja Muranów odbyło się spotkanie Piotra Pawłowskiego, prezesa Integracji z Januszem Korwin-Mikke, europosłem i prezesem partii KORWiN.

Propozycja spotkania padła ze strony Piotra Pawłowskiego, który postanowił zareagować na słowa Janusza Korwin-Mikkego, które padły w styczniu tego roku podczas jego wykładu na jednej z poznańskich prywatnych uczelni. Polityk powiedział wtedy, że „dzieci chore umysłowo do szkół wprowadza się celowo, aby obniżyć poziom edukacji. Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie idioty. Posyłanie idioty do szkoły to jest katorga dla tego debila”.

Po tych słowach Piotr Pawłowski zareagował mocnym listem, w którym czytamy m.in.: „za przyczynę Pańskich agresywnych i bolesnych dla wielu słów i sądów uważam brak wiedzy o niepełnosprawności. Moim zadaniem, jako lidera organizacji, która od ponad 20 lat walczy o likwidację barier, także społecznych, jest pomoc Panu w nadrobieniu zaległości”.

Janusz Korwin-Mikke przyjął zawarte w liście zaproszenie do rozmowy, której moderatorem był Jan Domaniewski, ekspert społeczny Integracji.

Tym samym Piotr Pawłowski jako pierwszy zdecydował się wziąć na siebie trud dotarcia do rozumu i serca Janusza Korwin-Mikkego. Okazało się, że rozmawiać można, jednak porozumieć się – nie.

Całą dyskusję można obejrzeć na kanale INTEGRACJA.tv w portalu YouTube.

Przejdź na górę strony