Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 27 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Klawiatura laptopa, na jednym z guzików symbol osoby niepełnosprawnej

Ruszył nowy serwis internetowy INTEGRACJI – pod starym, dobrze znanym adresem www.integracja.org. Nowe treści i atrakcyjny wygląd – to jego niewątpliwe atuty. Co jednak najważniejsze, serwis będzie dostępny i przyjazny dla wszystkich.

Co to znaczy „dostępny serwis”?

Aby uznać serwis za dostępny dla wszystkich, a przede wszystkim dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, trzeba pamiętać o kilku warunkach:

  • zgodności z WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) 2.0,
  • przyjaznej i przemyślanej architekturze informacji,
  • przystępnych i zrozumiałych treściach.

Przy projektowaniu naszej strony internetowej braliśmy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione właściwości. Zwracaliśmy uwagę na najmniejsze szczegóły, tak aby nawigacja i poruszanie się po serwisie były intuicyjne i nie stanowiły barier dla jego użytkowników.

Dowiedz się więcej o audytach serwisów internetowych

Jesteś właścicielem lub administratorem serwisu internetowego? Tworzysz i projektujesz strony WWW? Zapewnij wszystkim użytkownikom przestrzeni cyfrowej, w tym nieużywającym myszki, niewidomym czy niesłyszącym równy dostęp do treści zawartych w internecie. INTEGRACJA może ci w tym pomóc.

Dostępność www.integracja.org

Jakie konkretnie warunki spełnia nasz nowy serwis?

  1. Jest dobrze skontrastowany. Wyszliśmy daleko poza wymagany przez WCAG kontrast na poziomie 4,5:1. U nas jest minimum 10:1.
  2. Wszystkie elementy, tj. linki, przyciski i pola formularzy są dostępne za pomocą klawiatury. Zastosowaliśmy bardzo mocny fokus, czyli ramkę wokół wspomnianych elementów, niezbędną przy nawigacji za pomocą tabulatora na klawiaturze.
  3. Wszystkie zdjęcia i logotypy mają starannie przygotowane opisy alternatywne.
  4. Serwis ma spójną strukturę nagłówkową, dzięki czemu osoby niewidome mogą łatwo „przeskanować” treść każdej strony za pomocą czytnika ekranu.
  5. Serwis można powiększyć nawet o kilkaset procent. Sądzimy więc, że nasz serwis nie sprawi problemów osobom słabowidzącym.

Dostępność a urządzenia mobilne

Już wkrótce Polacy będą częściej przeglądać internet na urządzeniach mobilnych, tabletach i smartfonach niż na laptopach i komputerach stacjonarnych. Dlatego dziś tworzenie serwisów, które działają zarówno na dużych ekranach komputerów, jak i na urządzeniach „kieszonkowych”, jest jedynym wyborem, na jaki można sobie pozwolić.

Nasz serwis dostosowuje się do urządzeń mobilnych. Nawet na kilkucalowych ekranach tabletów i smartfonów jest łatwy do czytania.

Czekamy na uwagi!

Dostępność nigdy nie jest i nie powinna być zamkniętą kwestią. Jakie zadania są przed nami?

  1. Musimy zadbać o bieżącą dostępność nowo publikowanych treści. Największym wyzwaniem będą z całą pewnością filmy.
  2. Natychmiast będziemy eliminować najdrobniejsze błędy dostępności – naszym celem jest bycie wzorem.

Jeśli spotkacie jakiekolwiek utrudnienia w nowym serwisie www.integracja.org, prosimy o przesłanie do nas krótkiej informacji na adres audyty@integracja.org.

Przejdź na górę strony