Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
pp2_front_okladka

Piotr Pawłowski 30 marca 2022 roku skończyłby 56 lat. Nie ma go z nami już 4. rok. Odszedł traumatycznie i niespodziewanie, ale pozostawił wyraźny ślad niemal w każdym aspekcie życia nie tylko osób z niepełnosprawnością. Zadziwia i długo będzie zadziwiał świeżością i kreatywnością swoich pomysłów i realizacji, które imponują rozmachem i stylem.

Oddajemy do rąk Czytelników II część książki „Piotr i Przyjaciele”, w której m.in. współpracownicy, znajomi, partnerzy, szkolni koledzy, a nawet ludzie, którzy zetknęli się z nim tylko raz – opowiadają szczerze, bez cenzury, odważnie, niebanalnie o tym, jak Go zapamiętali.

Te niezwykłe historie opatrzone są zdjęciami, które długo czekały w archiwach prywatnych i Integracji na swój czas. Zaskakują nawet najbliższych Mu ludzi. Mamy nadzieję, że Czytelnikom sprawi też przyjemność wybór reprodukcji obrazów Piotra Pawłowskiego, malowanych ustami w latach 1989-2019. To materiał pochodzący z niepublikowanej monografii Agnieszki Sprychy, przygotowanej w ramach Stypendium twórczego ministra kultury i dziedzictwa narodowego, w kategorii: Sztuki wizualne.

Integracja, wielkie dzieło Piotra Pawłowskiego, nadal się rozwija. Kalendarium wydarzeń pokazuje, że wiele się dzieje pod egidą Ewy Pawłowskiej, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Fundacji Integracja. Były i na pewno jeszcze będą przed Integracją duże wyzwania i nowe projekty. Nie zmienia się przy tym hierarchia wartości, która przyświecała Piotrowi Pawłowskiemu, a teraz Zespołowi kontynuującemu jego misję: człowiek, życie, zdrowie, a potem reszta.

Zapraszamy do lektury, a wraz z nią do wzruszeń i refleksji.

Jeśli chcesz otrzymać książkę, napisz na adres redakcja@integracja.org. Liczba egzemplarzy ograniczona.

pp2_back_okladka

Przejdź na górę strony