Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
grafika zapraszająca na szkolenie bezpłatne z dostępności

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach, przybliżających tematykę dostępności architektonicznej i cyfrowej dla osób z niepełnosprawnościami.

Podczas warsztatów z dostępności architektonicznej doświadczeni trenerzy omówią m.in. zasady projektowania uniwersalnego, ze szczególnym uwzględnieniem Standardów dostępności dla m. st. Warszawy, potrzeby osób z niepełnosprawnościami, a także pomogą ustrzec się podstawowych błędów projektowych. Szkolenia skierowane są m.in. do architektów, deweloperów, projektantów, administratorów budynków, przedstawicieli jednostek samorządowych i NGO oraz innych osób, które mają wpływ na kształtowanie przestrzeni publicznej i budynków.

Dwudniowe szkolenia będą organizowane od czerwca do września. Dokładne terminy podamy po zakończeniu procesu rekrutacji. Prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego na stronie https://goo.gl/forms/YPIyHWLMPQQnTJjK2

Podczas warsztatów z dostępności cyfrowej trenerzy omówią m.in. podstawy dostępności, sposoby korzystania z usług cyfrowych przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami, zasady tworzenia dostępnych treści i kluczowe elementy serwisów, mające wpływ na dostępność. Szkolenia skierowane są m.in. do projektantów i twórców serwisów internetowych, specjalistów z obszaru user experience, administratorów i redaktorów serwisów internetowych oraz osób odpowiedzialnych za tworzenie materiałów publikowanych w serwisach internetowych.

Dwudniowe szkolenia odbędą się w czerwcu i lipcu. Prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego na stronie https://goo.gl/forms/AWcOU6MwGOY9w0SZ2

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu, Tomaszem Pisarzewskim: tomasz.pisarzewski@integracja.org / 505 602 711.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Przejdź na górę strony