Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 27 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Pierwszy tramwaj "Integracji" zdjecie wystawy z okazji 20-lecia Intefracji

Pod hasłem „Kocham Kraków z Wzajemnością” odbywa się XV Tydzień Osób Niepełnosprawnych, który ma na celu integrację osób z niepełnosprawnością z pełnosprawnymi. Podczas tych dni będzie można obejrzeć wystawę przygotowaną przez Fundację Integracja z okazji jej 20-letniej działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Wystawa „20 fotografii na 20-lecie Integracji” to zbiór unikatowych fotografii, które publikowane były na łamach magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl. Fotografie ilustrują zakres i zasięg działań Integracji. Pokazują m.in. ważne wydarzenia z życia codziennego, społecznego, politycznego, zawodowego, ale też ze świata sportu, kultury i rozrywki.

Liczba fotografii odnosi się do tegorocznego jubileuszu 20-lecia istnienia Integracji. Autorem zdjęć jest Piotr Stanisławski, wieloletni współpracownik i przyjaciel Integracji. Koncepcja i opracowanie wystawy: Agnieszka Sprycha, sekretarz redakcji magazynu „Integracja”.

W dzień inauguracji XV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych wystawę można było podziwiać na Rynku Głównym w Krakowie, a od piątku 30 maja przez 7 dni fotografie eksponowane będą w Urzędzie Miasta Krakowa. Następnie wystawa prezentowana będzie w miastach, w których zlokalizowane są Centra Integracja, czyli w Gdyni, Katowicach, Zielonej Górze i Warszawie, podczas Wielkiej Gali Integracji, 6 listopada br.

Całą kolekcję można też obejrzeć na portalu www.niepelnosprawni.pl.

Przejdź na górę strony