Więcej nas łączy, niż dzieli…

wiecejnas_poziom

Kampania „Więcej nas łączy, niż dzieli…” podsumowuje dwudziestolecie działań Integracji na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością. Od tego czasu staliśmy się największą polską organizacją pozarządową działającą na rzecz tej grupy ludzi.

Dwie dekady Integracji

Na przestrzeni minionych lat rozwinęliśmy się z pozycji wydawcy skromnego, czarno-białego biuletynu w organizację, która stworzyła największą platformę informacyjną o niepełnosprawności. W jej skład wchodzą magazyn „Integracja”, portal Niepelnosprawni.pl i program telewizyjny „Misja Integracja”. Ponadto stworzyliśmy sieć Centrów Integracja promujących aktywność zawodową wśród osób z niepełnosprawnościami. Dzięki unikalnemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy staliśmy się ekspertem w obszarze likwidacji wszelkich barier, w tym w szczególności architektonicznych, dotyczących serwisów internetowych, a także komunikacyjnych.

Kampania towarzysząca obchodom dwudziestolecia organizacji odbywa się pod hasłem „Więcej nas łączy niż dzieli…”. W ten sposób podkreślamy, że potrzeby osób z niepełnosprawnością i reszty społeczeństwa są często bardzo podobne. Bariery takie jak schody, kostka brukowa, nierówny chodnik, czy zbyt wysoki krawężnik mogą stać się kłopotliwymi przeszkodami dla wszystkich z nas. Zarówno osób poruszających się na wózkach, chodzących o kulach, niewidomych i niedowidzących, jak i seniorów, rodziców, czy kobiet na szpilkach.

Co? Gdzie? Kiedy?

W ramach kampanii przygotowano 5 plakatów pokazujących różne sytuacje i doświadczenia wspólne zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i reszty społeczeństwa. W zainscenizowanych sytuacjach udział wzięły udział zarówno znane polskie osobowości życia publicznego, jak i osoby rozpoznawalne przede wszystkim w środowisku niepełnosprawności.

Naszą kampanię wsparły m.in. aktorki Grażyna Wolszczak i Agnieszka Więdłocha, niewidomy pieśniarz szantowy i gitarzysta Roman Roczeń, aktor niskiego wzrostu Iwo Pawłowski, aktor teatralny i dubbingowy Modest Ruciński, poruszający się na wózkach Tomasz Wasielewski i Agata Battek, a także Staś Salach z mamą Urszulą, Justyna Janaszewska i Kornelia Raczkiewicz.

Kreacje związane z kampanią ukazują się na portalu Onet.pl oraz w tytułach  Ringier Axel Springer Polska, takich jak dzienniki „Fakt” i „Przegląd Sportowy”, tygodnik „Newsweek” i miesięcznik „Forbes”. Spotkać można je również w mediach Integracji, w tym portalu Niepelnosprawni.pl, gdzie powstała specjalna zakładka poświęcona akcji oraz w numerach 6/2014 i 1/2015 magazynu „Integracja”.

Autorzy kampanii

Oficjalna inauguracja kampanii miała miejsce 17 grudnia.

Autorem koncepcji kampanii jest Jan Domaniewski. Sesję zdjęciową do projektu wykonali Tomasz Ozdoba i Damian Burzykowski. Opracowanie graficzne przygotowali Łukasz Kiljański i Przemysław Decewicz.

Partnerami medialnymi kampanii „Więcej nas łączy, niż dzieli…” są Ringier Axel Springer Polska (RASP) i Grupa Onet.pl.

Plakaty kampanii:

Partnerami kampanii „Więcej nas łączy, niż dzieli…” są:

Przejdź do strony Ringier Axel Springer Polska

Przejdź do strony Onet.pl