Człowiek bez barier

Laureaci 16. edycji konkursu Człowiek bez barier.

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Zgłoś kandydatkę lub kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2019”!

W szesnastu dotychczasowych konkursach wybrano ponad 90 osób, które nie tylko dają przykład w swoim środowisku lokalnym, ale są także autorytetami i wzorami godnego życia dla ogółu społeczeństwa. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia.

Od 2011 r. formuła konkursu została poszerzona o Nagrodę Publiczności. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem internetu, a laureat otrzymuje specjalną statuetkę. Natomiast od 2016 r. obowiązuje również kategoria Osobowość internetowa.


Całą relację z 16. edycji konkursu Człowiek bez barier możesz przeczytać na portalu Niepelnosprawni.pl.

Obejrzyj galerię z gali Konkursu Człowiek bez barier 2018.

 

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda

Partner instytucjonalny

logo PFRON

Partnerzy główni

logo PZU fundacja

logo Fundacji Orange

Partnerzy

logo Coloplast

logo Fundacja PKO BP

Lotnisko Chopina

logo Kręgliccy - restauracjei catering

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

logo TVP3 Warszawa

logo portalu Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji