Wielka Gala Integracji

Nowa prezes Integracji Ewa Pawłowska wraz z prowadzącymi tegoroczną Galę: aktorką i wokalistką Olgą Bończyk oraz dziennikarzem Tomaszem Wolnym.

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością. Tegoroczna Gala miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w historii nie poprowadził jej Piotr Pawłowski – założyciel i wieloletni prezes Integracji, który odszedł od nas przedwcześnie na początku października.

W tym roku Gala była przede wszystkim jednak okazją do wspomnienia Piotra Pawłowskiego, bez którego nie byłoby zarówno Wielkiej Gali, jak i szeregu innych działań, które zainicjował w ramach powołanego przez siebie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Na Gali pojawiły się wspomnienia bliskich, przyjaciół oraz osób, z którymi spotykał się przez lata, realizując misję i kolejne projekty Integracji.

Obejrzyj relację z 23. Wielkiej Gali Integracji:

Od 23 lat Wielka Gala Integracji jest ona okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Podczas wydarzenia przyznawany jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji.

Swoje rozstrzygnięcie mają również konkursy Warszawska Inwestycja Bez Barier, Aplikacje bez barier oraz Serwis www bez barier, organizowane wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa.

Wydarzenie ma charakter integracyjny, artystyczny oraz kulturalny i co roku gromadzi niemal 3 tysiące osób z całej Polski. Dotychczas na naszej scenie wystąpili m.in. Pectus, Myslovitz, Kayah, Justyna Steczkowska, Enej, Audiofeels, Natalia Kukulska, Urszula, Krzysztof Cugowski, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, De Mono, Monika Kuszyńska i Olga Bończyk.

Ujęcie całej sceny, na telebimie znajduje się napis Janusz Radek, poniżej na scenie śpiewa wokalista wraz z zespołem

Partnerzy instytucjonalni

logo PFRON

logo Warszawy z napisem Zakocha się w Warszawie

Projekt współfinansowany ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy

Partnerzy strategiczni

logo Siemens

logo firmy MetLife

Lotnisko Chopina

Partnerzy

logo GP Batteries

logo Pramerica

logo Polpharma

logo Fundacji PKO BP

logo PKP Intercity

logo Spółdzielni ANG

logo Orange

logo Coloplast

Logo Nowa Era

logo Orbis Hotel Group

logo Accor Hotels

Współpraca

logo Prezesi Wolontariusze

logo Dr Gerard

logo Falck

logo La Grappa jedzenie i picie

logo Klubokawiarni Pożyteczna

Logo mielżyński

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

TVP

logo niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji